nedeľa , september 15 2019
Tenisový Svet / Správy / Čo New York dal, čo vzal: Boj o post jednotky rozhodnutý, ďalšia premiérová finalistka je istá
foto: TASR

Čo New York dal, čo vzal: Boj o post jednotky rozhodnutý, ďalšia premiérová finalistka je istá

NEW YORK – Spoznali sme kompletné štvrťfinálové dvojice US Open. Už teraz je jasné, že v ženskom turnaji uvidíme hráčku, ktorá dosiahne svoje premiérové grandslamové finále v kariére. 

Ženy:

Vo štvrťfinále zaskočila svetovú jednotku Naomi Osakovú (1.) Švajčiarka so slovenskými koreňmi Belinda Benčičová (13.) a zdolala ju po setoch 7:5, 6:4. Po piatich rokoch postúpila opäť do štvrťfinále US Open a zároveň tým zopakovala svoj najlepší grandslamový výsledok. Naviac, svojím víťazstvom rozhodla boj o to, kto bude v pondelok svetovou jednotkou. Stane sa ňou s určitosťou Ashleigh Bartyová, ktorá na US Open tiež neprešla cez osemfinále.

Jej súperkou v boji o semifinále bude Donna Vekičová (23.), ktorá odvrátila mečbal a zdolala Juliu Görgesovú (26.) 6:7(5), 7:5, 6:3 a je tak vo svojom premiérovom štvrťfinále na grandslame.

Elise Mertensová (25.) ukončila veľkú cestu Kristie Ahnovej na US Open po setoch 6:1, 6:1. Američanka debutovala v o Flushing Meadows v 16 v roku 2008. Do New Yorku sa vrátila až tento rok a vyhrala tu svoj prvý zápas. S takouto dlhou prestávkou medzi debutom a prvou výhrou na Grand Slame sa stala rekordérkou v celej otvorenej ére.

Jej štvrťfinálovou súperkou bude Bianca Andreescuová (15.), ktorú nezastavila ani Taylor Townsendová. Pri svojom debute na US Open postúpila do svojho prvého grandslamového štvrťfinále po setoch 6:1, 4:6, 6:2.

Je jasné, že z týchto hráčok vzíde finalistka US Open. Pre ktorúkoľvek z nich pôjde o premiéru. Celkovo, aj s pohľadom na druhú časť žrebu, už zostala na turnaji iba jediná hráčka, ktorá už vo finále hrala. Je ňou 23-násobná grandslamová šampiónka Serena Williamsová.

Ôsmy hrací deň v číslach:

  • dvojsetové zápasy: 2
  • trojsetové zápasy: 2
  • najdlhší zápas: 2 hodiny 43 minút (Donna Vekičová vs Julia Görgesová)
  • najkratší zápas: 1 hodina 7 minút (Elise Mertensová vs Kristie Ahnová)

Muži:

Diego Schwartzman (20.) je vo svojom treťom grandslamovom štvrťfinále a druhom na US Open v priebehu troch rokov. Dosiahol tiež jedno zo svojich najväčších víťazstiev v kariére. Zdolal Alexandra Zvereva (6.) po setoch 3:6, 6:2, 6:4, 6:3.

Jeho súperom bude Rafael Nadal (2.), ktorý v súboji bývalých šampiónov US Open zdolal Marina Čiliča (22.) 6:3, 3:6, 6:1, 6:2. Je už vo svojom 40. grandslamovom štvrťfinále. Od US Open 2017 má sériu deviatich za sebou idúcich. Ide tiež celkovo o jeho deviate štvrťfinále na US Open. Naviac, Nadal a Schwartzman boli poslednými hráčmi, ktorí na turnaji nestratili set, čo sa po dnešku zmenilo.

Matteo Berrettini (24.) sa zapísal do histórie talianskeho tenisu, keď sa stal iba druhým Talianom v histórii (prvým za 42 rokov), ktorý sa dostal do štvrťfinále na US Open. Zdolal v posledných týždňoch skvele hrajúceho Andreja Rubľova 6:1, 6:4, 7:6(4). Zároveň je vo svojom prvom grandslamovom štvrťfinále.

Gael Monfils (13.) zdolal Pabla Andújara 6:1, 6:2, 6:2, Tento rok má na tvrdom povrchu skvelú bilanciu 23 výhier a štyri prehry. Postúpil do svojho deviateho grandslamového štvrťfinále v kariére. Prvého od US Open 2016, kde to dotiahol do semifinále. Berrettini a Monfils sa stretnú v boji o semifinále.

Ôsmy hrací deň v číslach:

  • trojsetové zápasy: 2
  • štvorsetové zápasy: 2
  • päťsetové zápasy: 0
  • najdlhší zápas: 3 hodiny 8 minút (Diego Schwartzman vs Alexander Zverev)
  • najkratší zápas: 1 hodina 26 minút (Gael Monfils vs Pablo Andújar)

O nás Jana Sedláková

Môže Vás zaujímať

Martin v Bielle turnajovou trojkou, Klein zabojuje v Glasgowe

BIELLA/GLASGOW – Počas budúceho týždňa budeme slovenských tenistov sledovať aj na ďalších challengerových turnajoch. Vo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 + seventeen =