piatok , september 20 2019
Tenisový Svet / Správy / Čo New York dal, čo vzal: Andreescuovej neuveriteľná úspešnosť
čo new york dal, čo vzal - bianca andreescuová s trofejou z US Ope
foto: TASR

Čo New York dal, čo vzal: Andreescuovej neuveriteľná úspešnosť

NEW YORK – Spoznali sme šampiónku ženskej dvojhry aj zmiešanej štvorhry. Serena Williamsová na svoj rekordný 24. grandslamový titul naďalej musí čakať. 

Ženy:

Víťazkou ženskej dvojhry na US Open sa stala iba 19-ročná Bianca Andreescuová (15.).Vo finále si poradila so Serenou Williamsovou (8.), 6:3, 7:5. Američanka tak naďalej čaká na svoj rekordný 24. grandslamový titul, po ktorom by sa vyrovnala Margaret Courtovej.

Andreescuová sa stala prvou Kanaďankou v histórii so singlovou grandslamovou trofejou. Vyhrala US Open už pri svojom debute v hlavnej súťaži. Zápasovú bilanciu vo Flushing Meadows tak má 7:0. Zároveň nikdy neprehrala s členkami elitnej desiatky – 8:0. Kanaďanka tiež dorovnala úspech Moniky Selešovej, ktorá vyhrala Roland Garros taktiež pri štvrtej účasti na grandslamovom turnaji.

Na US Open sa naposledy tínedžerka stala šampiónkou v roku 2006, keď to bola Maria Šarapovová. Ešte predtým sa to podarilo Svetlane Kuznecovovej v sezóne 2004. Obe mali v čase triumfu 19 rokov. V sezóne 2004 vyhrala tínedžerka naposledy aj vo Wimbledone 2004, aj vtedy sa tešila Maria Šarapovová.

Serena pred materskou dovolenkou vyhrala 23 grandslamových titulov a dokopy prehrala iba šesť finále. Od návratu na French Open 2018 už štyrikrát skončila vo finále. Predtým sa jej nikdy nestalo, že by prehrala viac ako dve finále za sebou.

Zmiešaná štvorhra:

Šampiónmi zmiešanej štvorhry sa stal Bethanie Matteková-Sandsová Jamie Murray, ktorí porazili Čchan Chao-čching Michaela Venusa 6:2, 6:3. Stali sa tak prvým párom po 37 rokoch, ktorý obhájil svoj titul z mixu.

O nás Jana Sedláková

Môže Vás zaujímať

Mihalíková vo štvrťfinále ITF turnaja v Cairnse neuspela, derby nebude

CAIRNS – Šiesta nasadená Tereza Mihalíková prehrala vo štvrťfinále turnaja kategórie ITF World Tennis Tour v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × 4 =