štvrtok , február 21 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Čo Paríž dal, čo vzal: Jeden titul aj do Česka, Parížu naďalej kraľuje Rafa
foto: twitter/Roland-Garros

Čo Paríž dal, čo vzal: Jeden titul aj do Česka, Parížu naďalej kraľuje Rafa

PARÍŽ – V posledný 15. hrací deň na Roland Garros sa z jedného titulu potešili aj Česi. Zraky fanúšikov sa však najviac upierali na mužskú dvojhru, po 11. raz zdvihol Pohár mušketierov ten istý človek- fenomenálny Rafa.

Muži:

Mnoho fanúšikov vkladalo nádeje do Dominica Thiema. Vzhľadom na jeho štatistiku i doterajší herný prejav proti Rafaelovi Nadalovi sa po vypadnutí Alexandra Zvereva zdal byť pre mnohých jediným, kto by ho mohol zdolať.

Rakúšan hral vôbec svoje prvé grandslamové finále. Hanbu si v ňom rozhodne neurobil. Nadal mal však neuveriteľné čísla na servise. Pokiaľ Španiel trafil prvé podanie, Rakúšan získal iba 18 % výmen.  Thiem však nakoniec aspoň absolútne ovládol našu pravidelnú rubriku „Naj z dnešného hracieho dňa“. Hoci veľa o zápase vypovedá aj fakt, že tak, ako mal viac winnerov, tak aj viac chyboval.

Aj v závere Thiem ešte ukázal svoju silu, keď Rafa premenil až 5. mečbal. Po 2 hodinách a 42 minútach tak Nadal triumfoval 6:4, 6:3, 6:2. Viac o finále si prečítajte tu.

Je tiež takmer neuveriteľné, že rakúsky tenista sa v roku 2018 stal iba druhým hráčom narodeným v 90. rokoch, ktorý bojoval o grandslamovú trofej. Zatiaľ čo jeho zastavil Rafa v Paríži, jeho predchodcu Miloša Raoniča vo Wimbledone 2016 zastavil Murray. Aj to dokazuje dominanciu „veľkej štvorky“. Pre porovnanie, medzi ženami už 6 rôznych tenistiek narodených v tejto dekáde dokonca triumfovalo. Z toho 2 majú viac ako jeden titul. 0


Naj 15. hracieho dňa:

  • Najviac es: 7 – Dominic Thiem
  • Najviac winnerov: 34 – Dominic Thiem
  • Najviac dvojchýb: 5 – Dominic Thiem
  • Najviac nevynútených chýb: 42 – Dominic Thiem
  • Najrýchlejší servis: 224 km/h – Dominic Thiem

Ženská štvorhra:

Češky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková boli 6. nasadené, no počas turnaja si poradili s nasadenými dvojkami i trojkami. Ich súperkami boli prekvapivé premožiteľky turnajových jednotiek Kristiny Mladenovičovej a Timey Babosovej, nenasadené Japonky Eri Hozumiová a Makoto Ninomiyová. Finále však bolo jasnou záležitosťou českých tenistiek. Tie za hodinu a 5 minút triumfovali 6:3, 6:3.

Obe tenistky pritom boli pomerne neskúsené. Pre Krejčíkovú šlo iba o druhý deblový titul a doteraz nikdy neprešla na grandslame cez štvrťfinále. Pre Siniakovú to bol tretí triumf, no vlani si po boku Lucie Hradeckej už zahrala finále na US Open.

O nás Jana Sedláková

Môže Vás zaujímať

Roger Federer

Federer o budúcnosti: „Nechcem byť naďalej v centre pozornosti“

ŽENEVA – Švajčiar Roger Federer je v záverečnej etape svojej impozantnej kariéry, a tak sú otázky …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × one =