utorok , október 16 2018
Tenisový Svet / Roland Garros / Čo Paríž dal, čo vzal: Rafa do finále, proti nemu jeho 3-násobný antukový premožiteľ

PARÍŽ – V 13. hrací deň sme spoznali finalistov mužskej dvojhry Roland Garros. Rozprávkový príbeh Marca Cecchinata sa v semifinále skončil na rakete jedného z najväčších favoritov. Rafa Nadal zvládol aj svoje 11. semifinále. Ženy dnes nehrali a pripravovali sa na zajtrajšie finále.

V prvom semifinálovom dueli sa skončila púť Marca Cecchinata. Ten pred Roland Garros nemal ani jedno víťazstvo na grandslame. Jeho skvelú jazdu zastavil veľký favorit Dominic Thiem, ktorý po dvoch semifinále premiérovo v kariére bude hrať parížske finále. Prvé dva sety však bol Talian vyrovnaným súperom a všetko sa zlomilo v treťom sete. Thiem tak postupuje 7:5, 7:6 (10), 6:1. S ročníkom narodenia 1993 je vôbec prvým finalistom parížskeho grandslamu, ktorý sa narodil v 90. rokoch. A je (po Milosovi Raoničovi vo Wimbledone) iba druhým takýmto tenistom vôbec. Viac o jeho postupe si prečítajte tu.

Jeho súperom bude podľa očakávaní Rafa Nadal. V prvom sete bol jeho súper Juan Martín del Potro o kúsok lepší. Potom sa však zápas zlomil a Argentínec skôr bojoval o to, aby nedostal „kanára“. Španiel postupuje po setoch 6:4, 6:1, 6:2. Viac o zápase si prečítajte tu.

Dominic Thiem sa bude pokúšať o svoju 4. výhru nad Nadalom. Španiel bude chcieť nadviazať na zvyšných 6 víťazstiev. Všetky zápasy hrali tenisti na antuke. Rakúšan vyhral aj posledné meranie síl v Madride.

Lacko s prehľadom do 2. kola ATP turnaja v Štokholme

ŠTOKHOLM – Lukáš Lacko zdolal v 1. kole turnaja kategórie ATP 250 v Štokholme (612 755 …