piatok , jún 22 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Čo Paríž dal, čo vzal: Rafa prekvapenie nepripustil, ženy až príliš jednoznačné

Čo Paríž dal, čo vzal: Rafa prekvapenie nepripustil, ženy až príliš jednoznačné

PARÍŽ – V 12. hrací deň na Roland Garros sme spoznali finalistky ženskej dvojhry. Keďže včera program narušil dážď, kompletná semifinálová štvorica mužov bola doplnená až dnes. Tiež sa pozrieme na miešanú štvorhru. V tejto kategórii sa trofeje rozdávali už dnes.

Muži:

Rafael Nadal včera stratil prvý set na turnaji proti Diegovi Schwartzmamanovi, no v dnešnej dohrávke už hladko zvíťazil Postupuje tak po setoch 4:6, 6:3, 6:2, 6:2 do svojho 11. semifinále Roland Garros. Viac o jeho víťazstve sa dočítate tu.

Po druhý raz v kariére sa medzi najlepších štyroch prebojoval Juan Martín del Potro. Ten zdolal ako 5. nasadený turnajovú trojku Marina Čiliča. Tiež stratil jeden set, celkove však už druhý na Roland Garros. Postupuje 7:6(5), 5:7, 6:3, 7:5. Viac o postupe Argentínca si prečítajte tu.

Vo vzájomnej štatistike medzi semifinalistami vedie Nadal nad del Potrom 9:5, na antuke 1:0. Zaujímavosťou je, že v semifinálových dueloch medzi tenistami vedie Juan Martín 3:2.

Ženy:

Simona Halepová v dnešnom prvom zápase doslova ubehala Garbine Muguruzovú. Až nečakane hladko tak zdolala víťazku spred 2 rokov 6:1, 6:4 a znížila vo vzájomnej štatistike na 2:3. Bude hrať svoje 3. finále v Paríži a pokúšať sa o prvý grandslamový titul. Viac o zápase si prečítajte tu.

Reprízu finále US Open 2017 opäť lepšie zvládla Sloane Stephensová. Tá v čisto americkom semifinále zdolala dobrú kamarátku Madison Keysovú 6:4, 6:4. Bola menej aktívna, avšak kvalitne servovala a takmer nerobila chyby. Viac o zápase si prečítajte tu.

Rumunka vedie vo vzájomnej štatistike nad Američankou 5:2, na antuke 2:0. Veľmi zaujímavá je ale finálová bilancia na grandslamoch pre obe tenistky. Zatiaľ čo Stephensová má 100 % úspešnosť (hrala 1 finále), pri mene Halepovej je nula (hrala 3 finále).

Miešaná štvorhra:

Dvojky žrebu – taiwansko-chorvátsky pár Latisha Čchan a Ivan Dodig zdolali prvých nasadených Kanaďanku Gabrielu Dabrowskú a Chorváta Mateho Paviča. Pre Čchan je to druhý deblový grandslamový titul, ale prvý v mixe, Dodig je na tom rovnako. Porazený pár spolu tento rok vyhral v Melbourne a Kanaďanka tiež bola obhajkyňou titulu v Paríži, no vlani vyhrala po boku Rohana Bopannu. Finále Čchan s Dodigom vyhrali 6:1, 6:7(5), 10:8 v supertajbrejku. Viac o finále si prečítajte tu.