štvrtok , február 21 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Cornetová za zmeškanie antidopingových kontrol trest nedostane
Foto: TASR

Cornetová za zmeškanie antidopingových kontrol trest nedostane

LONDÝN – Francúzka Alizé Cornetová, ktorá vlani zmeškala tri mimosúťažné antidopingové kontroly, trest nedostane. Medzinárodná tenisová federácia uznala, že za posledné zmeškanie tenistka nemohla.

Počas tretej kontroly bola francúzska tenistka vo svojom byte. Teda na mieste, ktoré nahlásila. Antidopingová komisárka sa k nej však vinou pokazeného zvončeka nedostala. „Keď vychádzali iní obyvatelia domu, mohla vojsť dnu a zaklopať Cornetovej na dvere. To nespravila a ani sa jej nepokúsila zavolať. Na plánovanú kontrolu ju navyše dopredu neupozornila,“ argumentoval Francúzkin obhajca Alexis Gramblat.

Medzinárodná tenisová federácia sa s týmto vysvetlením stotožnila a uznala, že chyba sa stala na strane príslušnej komisárky. Prípad sa vliekol od januára, a hoci mohla 28-ročná rodáčka z Nice štartovať na turnajoch, visela nad ňou v prípade dokázania viny hrozba suspendácie. Navyše, národná federácie jej dočasne zakázala reprezentovať v Pohári federácie.

Dnes je jasné, že sú všetky chmáry zažehnané. Cornetová sa môže vrátiť do fedcupového tímu a opäť sa naplno sústrediť na tenis. Na budúci týždeň ju čaká domáci WTA International turnaj v Štrasburgu, následne už najväčší vrchol antukovej sezóny – parížsky Roland Garros.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Roger Federer

Federer o budúcnosti: „Nechcem byť naďalej v centre pozornosti“

ŽENEVA – Švajčiar Roger Federer je v záverečnej etape svojej impozantnej kariéry, a tak sú otázky …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nineteen − 8 =