utorok , september 17 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Dančevič: „Trocha ma prekvapilo, že v prvom zápase hral Horanský“
foto: TASR

Dančevič: „Trocha ma prekvapilo, že v prvom zápase hral Horanský“

BRATISLAVA – Kanadský kapitán Frank Dančevič rovnako ako Félix Auger-Aliassime, ktorý rozhodol stretnutie proti Slovensku, neskrývali nadšenie po výhre. (Viac o zápase si prečítajte tu.) 

Aliassime si nemohol priať lepší štart daviscupovej kariéry

„Nemohol som si priať lepší začiatok daviscupovej kariéry. Prežil som dve prehry, najmä ťažkú prehru vo štvorhre, som rád, že som nakoniec doviedol Kanadu ku výhre,“ povedal o svojom premiérovom triumfe v Davis Cupe 18-ročný tenista.

Hral však dva zápasy v priebehu niekoľkých hodín. „Fyzicky som bol na tom celkom dobre, myslím si, že ťažšie to bolo pre Denisa, ktorý mal na regeneráciu 30 minút. Psychicky ma to nesužovalo, že sme prehrali štvorhru, stáva sa to aj na turnajoch, prehráte a na druhý deň hráte opäť,“ uviedol na margo možnej únavy.

Tím si tiež užije oslavy na Slovensku: „Budeme večer oslavovať s celým tímom v Bratislave. Chceme si tento moment vychutnať. Niekomu sa to stane raz za život. Chceme si tiež vychutnať, samozrejme, aj krásu slovenských žien.“

Dančeviča prekvapila nominácia Horanského na zápas

Kanadský kapitán po poslednom zápase pochválil oboch aktérov: „Pochopiteľne, je to pre mňa neuveriteľný pocit, prekonali sme všetky nástrahy. Vyrovnali sme sa so všetkým, nestratili sme hlavu. Za stavu 1:2 pre Slovensko hral Denis neuveriteľný tenis a obaja hrali na úrovni top desať. Nechali na kurte srdce. Félix hral skvele pri svojej premiére. Som šťastný, že sme postúpili.“

„Prekvapilo ma, že Horanský hral prvý zápas. Takže som očakával, že dajú na rozhodujúci piaty zápas Gombosa. Je to skúsenejší hráč, bol už v prvej svetovej stovke. Obaja predviedli skvelý tenis,“ dodal.

 

O nás Jana Sedláková

Môže Vás zaujímať

Federer nepriamo naznačil blížiaci sa koniec kariéry

ŽENEVA – Švajčiarsky tenista Roger Federer v rozhovore pre magazín Tennishead priznal, že jeho plány na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fourteen + 7 =