utorok , september 17 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Dančevič zaskočený slovenskou nomináciou: „Musíme zmeniť taktiku“
Foto: TASR

Dančevič zaskočený slovenskou nomináciou: „Musíme zmeniť taktiku“

BRATISLAVA – Deň pred štartom súboja kvalifikácie Davisovho pohára medzi Slovenskom a Kanadou bola vyriešená otázka našej dvojky. Stal sa ňou Filip Horanský a kanadský kapitán Frank Dančevič neskrýva prekvapenie.

„Skôr som očakával, že Dominik Hrbatý postaví do dvojhier Norberta Gombosa. Musíme trochu zmeniť taktiku. Myslím si, že v Bratislave máme šancu uspieť. Denis Šapovalov už viackrát potvrdil, že sa dokáže vyrovnať s tlakom i s pozíciou lídra tímu,“ uviedol kanadský kapitán, ktorý je zároveň tímovou štvorkou.

Filip Horanský je pre Šapovalova neznámou. „Už sa teším na úvodný duel s Horanským. Súpera nepoznám, no urobím všetko pre to, aby som potvrdil úlohu favorita a získal pre Kanadu prvý bod,“ uviedol líder hostí, ktorý si pochvaľuje kvalitu antukového kurtu v NTC.

„Bolo to iba na kapitánovi. My sme sa s Norom Gombosom iba snažili poriadne trénovať. Nebol medzi nami žiaden boj. Celý týždeň sme sa navzájom podporovali a fanúšikovali si. Nálada v tíme je super,“ uviedol na margo boja o post tímovej dvojky Horanský.

Ďalšie vyjadrenie Filipa Horanského, Martina Kližana a Dominika Hrbatého si môžete prečítať TU.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Federer nepriamo naznačil blížiaci sa koniec kariéry

ŽENEVA – Švajčiarsky tenista Roger Federer v rozhovore pre magazín Tennishead priznal, že jeho plány na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

12 + 2 =