sobota , jún 23 2018
Tenisový Svet / Správy / Dateová-Krummová sa vracia na hlavný okruh
Foto: TASR

Dateová-Krummová sa vracia na hlavný okruh

TOKIO – Japonská tenistka Kimiko Dateová-Krummová sa na jeseň vráti na hlavný okruh a pokúsi sa tesne pred 47. narodeninami o ďalšie zázraky.

Hoci oslávi 28. septembra 47. narodeniny, na koniec kariéry nemyslí. Bývalá svetová štvorka sa vrátila v máji na okruh po vyše ročnej pauze zapríčinenej problémami s kolenom. Na ITF podujatiach má zatiaľ bilanciu 3 výhry, 4 prehry a v rebríčku jej patrí 1197. miesto. Napriek tomu mieri vyššie.

Všetko sa začne vďaka chránenému renkingu na konci augusta v kvalifikácii US Open. Dateová-Krummová štartovala na grandslamovej úrovni naposledy vlani na Australian Open. Vypadla v 1. kvalifikačnom kole. V hlavnej súťaži si nezahrala od Australian Open 2015. V New Yorku by jej mali robiť spoločnosť aj ďalšie dve legendárne veteránky – Ruska Vera Zvonariovová a Švajčiarka Patty Schnyderová.

Po US Open sa Japonka predstaví na WTA turnaji v Tokiu. Usporiadatelia jej už sľúbili voľnú kartu. Víťazstvo na WTA podujatí zaznamenala naposledy v septembri 2015 v Soule. V metropole Japonska sa predstaví aj naša Madgaléna Rybáriková.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Fantastická Rybáriková v Birminghame po deviatich rokoch do finále

BIRMINGHAM – Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková postúpila už do finále WTA podujatia kategórie Premier v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nine − 4 =