nedeľa , september 15 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Davis Cup čaká v roku 2020 ďalšia reforma
Foto: TASR

Davis Cup čaká v roku 2020 ďalšia reforma

LONDÝN – Davis Cup sa bude hrať od roku 2020 v novom šate. Namiesto prvých dvoch skupín regionálnych zón vzniknú I. a II. svetová skupina zhodne s 24 účastníkmi.

Z oboch skupín sa bude postupovať i zostupovať. Každý tím odohrá dva zápasy – jeden v marci a druhý v septembri. Generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška hodnotí zreformovaný Davis Cup kladne. „Predstavitelia Medzinárodnej tenisovej federácie chceli, aby sa medzi jednotlivými národnými zväzmi spravil prieskum. My sme sa vyslovili za vytvorenie prvej a druhej svetovej skupiny, aby boli zápasy zaujímavejšie a aby sa stále nestretávali tie isté tímy,“ povedal pre TASR Moška.

O tom, v akej pozícii bude po reorganizácii súťaže Slovensko, rozhodne duel so Švajčiarskom na antuke AXA arény bratislavského NTC (13. – 14. septembra). V prípade triumfu nad Helvétmi budú zverenci kapitána Dominika Hrbatého v marci bojovať o postup na finálový turnaj Davisovho pohára v Madride. V prípade prehry ich čaká súboj o udržanie sa v I. svetovej skupine.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Pondelok ponúka lákavé kurzy

Tradičný trojlístok tipérskych odporúčaní prinášame aj v nedeľu. Vidíte to podobne? WTA Osaka – 1. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eighteen − two =