utorok , jún 18 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Davis Cup v novom šate? Hviezdy aj tak neláka
Foto: TASR

Davis Cup v novom šate? Hviezdy aj tak neláka

ŠANGHAJ – Davis Cup sa bude hrať od budúcej sezóny ako týždňový turnaj v druhej polovici novembra. Zdá sa však, že najväčšie hviezdy to aj tak nepriláka.

„Uvidíme, čo bude o rok, ale veľmi o tom pochybujem. Myslím, že to nie je nič pre mňa. Spravili to pre budúce generácie hráčov,“ uviedol na margo svojej možnej účasti na finálovom turnaji švajčiarsky velikán Roger Federer počas turnaja v Šanghaji.

Ani Nemec Alexander Zverev, momentálne najlepší tenista z mladej generácie, však so štartom v Davis Cupe nepočíta. „V novembri už hrať nebudem. Myslím, že to tak budú mať nastavené všetci špičkoví hráči,“ zamietol možný štart piaty muž rebríčka ATP.

Pozitívne sa nevyjadril ani Srb Novak Djokovič: „Uvidíme. Zatiaľ nie som rozhodnutý. Myslím, že dátum je naozaj zlý. Najmä pre špičkových hráčov.“ V sezóne 2020 by sa mal navyše v januárovom termíne vrátiť Svetový pohár družstiev. „Dám prednosť Svetovému poháru, pretože je to akcia organizovaná ATP,“ dodal „Nole“.

Premiérový ročník vynoveného Davis Cupu bude hostiť od 18. do 24. novembra Madrid. Účasť na finálovom turnaji majú zatiaľ istú tohtoroční semifinalisti Francúzsko, Španielsko, Chorvátsko a Spojené štáty americké. Voľné karty dostali Argentína a Veľká Británia. O zvyšných 12 miesteniek sa bude bojovať vo februárovej baráži.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Nepochopiteľná kritika z Rumunska: „Austrálčania nevedia čítať ani písať“

BUKUREŠŤ – Bývalý rumunský tenista Ion Tiriac sa minulý týždeň vrátil k finále ženskej dvojhry na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

7 + 14 =