pondelok , júl 16 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Davis Cup v roku 2018 so zmenami, dotknú sa aj Slovákov
Foto: TASR

Davis Cup v roku 2018 so zmenami, dotknú sa aj Slovákov

LONDÝN – Davis Cup čakajú v budúcej sezóne veľké zmeny. Hoci pôvodný plánovaný balíček zmien v auguste neprešiel, ITF si vynútila reformu aspoň v kontinentálnych zónach.

Súboje v kontinentálnych zónach sa budú v roku 2018 hrať na skúšku len dva dni a jednotlivé zápasy iba na dva víťazné sety. Medzinárodná tenisová federácia (ITF) chce vyskúšať nový systém pre zatraktívnenie tradičnej tímovej súťaže.

Duely elitnej Svetovej skupiny zostanú v roku 2018 bezo zmien, hrať sa budú tri dni a na tri víťazné sety. Daviscupové zápasy zóny 1 sa budú hrať v piatok a v sobotu, zóny 2 v sobotu a v nedeľu. V prvý deň sa odohrajú dve dvojhry, v druhý potom štvorhra, po ktorej budú nasledovať v prípade potreby dve dvojhry.

Svetová skupina má tiež zmeny, tímy budú môcť nominovať päť hráčov namiesto doterajších štyroch. Odpadne piaty zápas, pokiaľ sa rozhodne už vo štvrtom. Ak bude skóre zápasu 3:0, odohrá sa už iba jedna dvojhra.

„Sme odhodlaní vylepšiť našu vlajkovú loď pre hráčov, fanúšikov, usporiadateľov, TV spoločnosti a sponzorov,“ uviedol prezident ITF David Haggerty. „Pokiaľ bude tento test úspešný, budeme v pozícii, keď budeme môcť zvážiť, či by sa po roku 2018 nemali tieto zmeny aplikovať aj na svetovú skupinu,“ dodal.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Vajda o Djokovičovom titule: „Vôbec som to nečakal“

LONDÝN – Srbský tenista Novak Djokovič získal v nedeľu svoj štvrtý wimbledonský titul v kariére. Na tráve …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × one =