nedeľa , september 15 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Daviscupový súboj Slovensko – Švajčiarsko otvorí Kližan
Foto: TASR

Daviscupový súboj Slovensko – Švajčiarsko otvorí Kližan

BRATISLAVA – V bratislavskom NTC, ktoré bude zajtra a pozajtra dejiskom zápasu I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára medzi Slovenskom a Švajčiarskom, prebehol žreb. Ten rozhodol, že ako prvý nastúpi na kurt Martin Kližan.

Slovenská jednotka Martin Kližan a švajčiarska dvojka Sandro Ehrat nastúpia v piatok o 17:00 proti sebe v úvodnej dvojhre. V druhom singli sa na antuke pod otvorenou strechou AXA arény bratislavského NTC predstavia naša dvojka Andrej Martin a líder hostí Henri Laaksonen.

Do sobotňajšej štvorhry so začiatkom o 16:00 nominoval slovenský nehrajúci kapitán Dominik Hrbatý pár Filip Polášek/Igor Zelenay. Vo švajčiarskom drese by sa mali objaviť Marc-Andrea Hüsler a Henri Laaksonen. Nasledovať bude súboj tímových jednotiek Kližana a Laaksonena. Program uzavrie duel tímových dvojok Martina s Ehratom.

Víťaz bratislavského stretnutia postúpi do marcovej kvalifikácie o postup na budúcoročný finálový turnaj Davisovho pohára v Madride. Švajčiari pricestovali do Bratislavy bez dvoch najväčších hviezd Rogera Federera a Stana Wawrinku.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Tenisové tipy: Pondelok ponúka lákavé kurzy

Tradičný trojlístok tipérskych odporúčaní prinášame aj v nedeľu. Vidíte to podobne? WTA Osaka – 1. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

14 + 10 =