pondelok , marec 18 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Daviscupový súboj Slovenska s Bieloruskom otvorí Kližan
Foto: TASR

Daviscupový súboj Slovenska s Bieloruskom otvorí Kližan

BRATISLAVA – Pred malou chvíľou prebehol žreb baráže o svetovú skupinu Davisovho pohára medzi Slovenskom a Bieloruskom. Za slovenskú stranu otvorí dôležitý duel líder Martin Kližan.

Slovenská tenisová jednotka si zmeria sily v piatok o 16:00 s bieloruskou dvojkou Alexandrom Zgirovským. V druhom singli si na antuke pod zatiahnutou strechou bratislavského NTC zmerajú sily naša dvojka Norbert Gombos a jednotka hostí Jegor Gerasimov.

Do sobotňajšej štvorhry so začiatkom o 13:00 nahlásil Dominik Hrbatý Kližana s Filipom Poláškom. V bieloruskom drese by sa mali predstaviť Max Mirnyj a Andrej Vssilevskij. Nasledovať bude súboj tímových jednotiek Kližana a Gerasimova. Dvojdňový program uzavrie duel Gombosa so Zgirovským. Bielorusom bude chýbať ich líder Iľja Ivaška, ktorý si minulý týždeň na turnaji ATP v belgických Antverpách obnovil zranenie.

Súčasťou výberu Slovenska sú okrem spomínanej trojice ešte Filip Horanský a Andrej Martin. Z pôvodnej nominácie vypadol deblový špecialista Igor Zelenay a skúsený Lukáš Lacko, ktorému nesedí antukový povrch a navyše užíva antibiotiká.

Víťaz bratislavského stretnutia sa prebojuje do svetovej skupiny a vo februári nastúpi v kvalifikácii o postup na finálový turnaj zreformovanej súťaže proti Kanade alebo Kazachstanu. V daviscupovej histórii pôjde o druhý vzájomný zápas oboch krajín. V septembri 2010 v dueli 2. kola play off o záchranu v druhej lige v Minsku zvíťazili Slováci pod vedením kapitána Miloslava Mečířa 4:1. O dva body sa v singloch postaral Lacko, ďalšie pridali deblisti Michal Mertiňák s Poláškom a Kližan.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Kližan v hlavnej súťaži v Miami, môže vyzvať obhajcu titulu

MIAMI – Martin Kližan má ako jediný Slovák istý štart v hlavnej súťaži turnaja ATP …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seventeen − 16 =