pondelok , máj 20 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Definitívny koniec – Južnyj sa v Petrohrade rozlúčil s kariérou
Foto: TASR

Definitívny koniec – Južnyj sa v Petrohrade rozlúčil s kariérou

PETROHRAD – Rus Michail Južnyj dnes dal definitívnu bodku za svojou úspešnou kariérou. Môže za to prehra 6:7(6), 6:3, 3:6 so Španielom Robertom Bautistom Agutom v 2. kole turnaja kategórie ATP 250 v Petrohrade (1 175 190 USD, tvrdý povrch v hale).

To, čo v lete avizoval, sa naplnilo. Ruský búrlivák naposledy zasalutoval fanúšikom. Rozlúčil sa maximálne dôstojne, keď turnajovej päťke a svetovej 26-ke vzdoroval vyše dve hodiny a predvádzal svoj najlepší tenis za poriadne dlhú dobu. Mrzieť ho dnes môžu dva nevyužité setbaly v tajbrejku prvého setu a dva brejkbaly na 4:3 v rozhodujúcom dejstve.

Na hlavný okruh sa skúsený Rus pozrel prvýkrát ešte v roku 1999 v rodnej Moskve. V januári 2008 sa vyšplhal v dvojhrovom rebríčku na 8. miesto. Pozbieral dovedna desať singlových a deväť deblových ATP titulov. Jeho grandslamovým maximom je semifinále US Open zo sezón 2006 a 2010. Celkovo má na konte až 31 skalpov členov top 10. Mrzieť ho môže len jedna vec. Jeho počet vyhratých zápasov sa zastavil na čísle 499.

Okrem tenisových úspechov sa moskovský rodák preslávil aj inak. V Miami 2008 si v súboji so Španielom Nicolásom Almagrom rozbil raketou vlastnú hlavu. Okrem toho patrí medzi skupinku tenistov s vysokoškolským titulom. V roku 2011 si prevzal na Moskovskej štátnej univerzite diplom v odbore telesná výchova, šport, mládež a cestovný ruch.

Výstrelok z Miami:

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Na stope: tenisti si užívajú Rím, hudobný počin Wozniackej s Radwaňskou

Aj tento týždeň prinášame výber zo sociálnych sietí. Väčšina tenistov si vychutnáva návštevu pamiatok vo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

ten − 7 =