sobota , august 24 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Del Potro o dominancii „veľkej trojky“: „Nie som smutný, že kvôli nim nevyhrávam Grand Slamy“
Foto: TASR

Del Potro o dominancii „veľkej trojky“: „Nie som smutný, že kvôli nim nevyhrávam Grand Slamy“

NEW YORK – Argentínčan Juan Martín del Potro patrí medzi najlepších tenistov posledného desaťročia, no na konte má len jeden grandslamový titul. Od jeho úspechu na US už uplynulo deväť rokov.

Je jasné, že o väčší počet titulov obrala populárneho rodáka z Tandilu „veľká trojka“. Švajčiar Roger Federer triumfoval na Grand Slamoch 20-krát, Španiel Rafael Nadal 17-krát a Srb Novak Djokovič sa po nedeli pýši 14 vavrínmi. A ich ťaženie sa pravdepodobne ešte neskončilo. Argentínsky tenista napriek tomu nesmúti.

„Samozrejme, je veľká výzva vziať im víťazstvá na týchto turnajoch. Myslím si však aj to, že môžeme byť hrdí, že sme blízko k týmto legendám. Počas celej kariéry som sa popri Novakovi, Rogerovi a Rafaelovi učil. Je úžasné vidieť ich tak často vyhrávať veľké podujatia,“ uviedol skúsený Argentínčan.

„Nie som smutný, že kvôli nim nevyhrávam Grand Slamy. Som len jeden z chalanov, ktorí majú to šťastie, že hrajú v rovnakej dobe ako oni. To je skvelé,“ dodal štvrtý muž rebríčka ATP, ktorý oslávi o 12 dní 30. narodeniny. Napriek tomu je spolu s Chorvátom Marinom Čiličom najmladším tenistom súčasnosti, ktorý už triumfoval na Grand Slame.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Zverev: „Nadal komunikuje s inými hráčmi menej“

NEW YORK – Nemec Alexander Zverev už patrí dlhšie medzi etablovaných členov svetovej špičky. Ako vychádza …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

19 − 17 =