štvrtok , marec 21 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Del Potro o najťažšom období kariéry: „Dva mesiace som nič nerobil, mal som depresie“
Foto: TASR

Del Potro o najťažšom období kariéry: „Dva mesiace som nič nerobil, mal som depresie“

Argentínčan Juan Martín del Potro patrí opäť medzi svetovú špičku, no v rokoch 2014 – 2015 ho neustále prenasledovali problémy s ľavým zápästím. V tomto období si vytrpel svoje.

„Bol som svetová štvorka, no po Australian Open (2014) som šiel na operáciu a zvyšok roka strávil zotavovaním sa. Potom prišli ďalšie dve operácie, ale nepomohli mi. Bol som blízko k ukončeniu kariéry, pretože som tento problém nevedel vyriešiť,“ začal svoje spomienky rodák z Tandilu, ktorého citoval portál essentiallysports.com.

„Bol som mladý, ale každý deň som sa cítil smutný a deprimovaný. Počas roku 2014 som skúšal riešiť svoj problém rôznymi liečebnými postupmi, u rôznych doktorov. Robil som všetko, čo som mohol. V roku 2015 som si povedal, že stačilo a je čas ukončiť trápenie. Začal som sa tešiť na odlišný život, pretože som vinou svojich problémov veľmi trpel. Išiel som domov do Tandilu a rozmýšľal, čo by som mohol robiť, keď už nebudem tenista,“ pokračoval „Delpo“.

„Dva mesiace som nič nerobil, mal som depresie. Boli to skutočne hrozné dni. Nemohol som pohnúť zápästím ani behať. Len som sa zobúdzal a sledoval hodiny na svojom telefóne. Veľmi som trpel,“ dodal argentínsky tenista.

V jeho prípade sa všetko na dobré obrátilo v sezóne 2016, keď bolesti ustúpili a začala sa cesta späť medzi tenisovú elitu. Populárny Juhoameričan zostáva napriek tomu obozretný a pri každom náznaku bolesti si radšej dopraje odpočinok a obetuje nejaký turnaj.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Cibulková v Miami v historickom zápase smolne neuspela

MIAMI – Dominika Cibulková prehrala v 1. kole turnaja WTA Premier Mandatory v Miami (9 035 428 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

sixteen − one =