piatok , marec 22 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Del Potro po roku znova vynechá Laver Cup
Foto: TASR

Del Potro po roku znova vynechá Laver Cup

CHICAGO – Argentínčan Juan Martín del Potro sa len dva dni pred štartom Laver Cupu 2018 v Chicagu ospravedlnil kapitánovi Johnovi McEnroeovi.

Necelé dva týždne po finále US Open sa argentínsky tenista necíti stopercentne fit. Pred záverom roka, keď ho ešte čakajú turnaje v Pekingu, Šanghaji, Bazileji, Paríži ako aj záverečný Turnaj majstrov v Londýne, nechce riskovať vážnejšie problémy. Vo výbere sveta ho nahradí rovnako ako vlani Američan Frances Tiafoe.

„Frances bol vlani na Laver Cupe skvelý tímový hráč. Je fantastické mať ho znova na palube. Mal úžasný rok. Získal titul, dosiahol svoje rebríčkové maximum a to má stále len 20 rokov. Jednoznačne je jednou z mladých pušiek, ktoré prichádzajú a očakávam, že od neho uvidíme veľké veci,“ uviedol kapitán výberu sveta McEnroe.

„Laver Cup bol pre mňa jeden z najdôležitejších momentov roku 2017. Zažil som úžasné chvíle a som nadšený, že sa môžem opäť pripojiť k výberu sveta. Vlani sme strávili v Prahe skvelý čas. Teším sa, že si teraz zahrám doma v USA,“ povedal talentovaný Tiafoe.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Akcia proti podvodom v tenise – vo Francúzsku zatkli sedem hráčov

PARÍŽ – Francúzske úrady zadržali tento týždeň siedmich tenistov v súvislosti s nelegálnym ovplyvňovaním výsledkov zápasov. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

two × 5 =