piatok , júl 19 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Del Potro už trénuje na kurte – zrejme stihne antukové turnaje
Foto: Twitter/Juan Martín del Potro

Del Potro už trénuje na kurte – zrejme stihne antukové turnaje

TANDIL – Argentínsky tenista Juan Martín del Potro sa opäť pripravuje na kurte s raketou v ruke. Potvrdzuje to video z tréningu, ktoré sa objavilo na internete.

Juhoameričan pred týždňom informoval, že po konzultácii s lekárom Ángelom Cotorrom verí, že sa čoskoro znova postaví na kurt. Ten čas prišiel. „Delpova“ liečba sa naďalej vyvíja správnym smerom a tréningové jednotky na antukových kurtoch indikujú, že sa vráti najneskôr na Roland Garros (26. mája – 9. júna).

„Juan Martín del Potro navštívil minulý týždeň kliniku Mapfre kvôli zlomenine jabĺčka v pravom kolene, ktorú utrpel pred takmer šiestimi mesiacmi. Od začiatku mu bola odporúčaná konzervatívna liečba. Po štarte v Delray Beach začal v Buenos Aires regenerovať pod dohľadom Alejandra Rolóna. Po neskorších vyšetreniach v Barcelone sme sa rozhodli pre novú regeneračnú liečbu a špeciálnu rehabilitáciu vedenú jeho fyzioterapeutom Diegom Rodríguezom. Tá mu umožní pridávať ďalšie tréningy a súťažiť už čoskoro na okruhu,“ citovala ATP pred troma dňami z vyhlásenia Ángela Cotorra.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

MS WTA Tour v Šen-čene s neprekonateľnými prémiami

ŠEN-ČEN – Koncoročné MS WTA Tour sa budú tento rok konať prvýkrát v čínskom Šen-čene, kam …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 × one =