pondelok , október 21 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Slovenské dievčatá získali striebro na ME do 12 rokov
Foto: Tennis Europe

Slovenské dievčatá získali striebro na ME do 12 rokov

AJACCIO – Slovenský tím dievčat v zložení Renáta Jamrichová, Lucia Hradecká a Vanessa Nováková pod vedením kapitána Jána Matúša získal strieborné medaily na ME do 12 rokov vo francúzskom Ajacciu.

Vo finále prehrali dievčatá s Ruskami 0:3. Najskôr Hradecká podľahla Aline Kornejevovej 1:6, 2:6, potom Jamrichová v súboji jednotiek nestačila na Mirru Andrejevovú a prehrala 0:6, 0:6. Vo štvorhre jasne dominoval ruský pár Mirra Andrejevová/Viktoria Milovanovová, ktorý zdolal Slovenky 6:0, 6:0. Napriek jasnej finálovej prehre je druhé miesto veľkým a nečakaným úspechom mladých reprezentantiek. Počas trinásťročnej histórie tohto turnaja je to vôbec prvýkrát, čo sa dievčatá v tejto vekovej kategórii prebojovali do finále.

Do finále sa dostali vďaka prvému miestu v B skupine. V tej vyhrali všetky tri stretnutia. Postupne zdolali Taliansko, Ukrajinu a Bulharsko. Práve v poslednom stretnutí proti Bulharkám si vybojovali prvé miesto a postup do finále. Stretnutie bolo veľmi ťažké a vyrovnané. Najprv Hradecká prehrala s Rosicou Denčevovou 6:3, 4:6, 2:6. Jamrichová vyrovnala stav po víťazstve 6:3, 4:6, 6:3 nad Joanou Konstantinovovou. O všetkom rozhodovala záverečná štvorhra, v ktorej Jamrichová s Hradeckou vyhrali nad párom Konstantinovová/Denčevová 6:7(4), 7:6(6), 11:9.

Tradičné letné majstrovstvá starého kontinentu sa hrajú v kategóriách do 12, 14, 16 a 18 rokov. Okrem včera získaného striebra získalo Slovensko kov rovnakého lesku aj minulý týždeň vďaka 18-ročným juniorkám.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Murray je definitívne späť. Ovládol turnaj v Antverpách

ANTVERPY – Vo finále turnaja ATP 250 v belgických Antverpách zvíťazil v súboji dvoch grandslamových …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × three =