sobota , november 17 2018
Tenisový Svet / Správy / Djokovič a Federer nezaváhali – pobijú sa o finále ATP turnaja v Paríži

Djokovič a Federer nezaváhali – pobijú sa o finále ATP turnaja v Paríži

PARÍŽ – V druhom semifinále turnaja ATP Masters 1000 v Paríži (4 872 105 EUR, tvrdý povrch v hale) sa stretnú dvaja veľkí rivali Srb Novak Djokovič a Švajčiar Roger Federer.

Druhý nasadený Srb Novak Djokovič sa poriadne zapotil. Päťku žrebu Marina Čiliča z Chorvátska zdolal 4:6, 6:2, 6:3. V prvom sete nevyužil tri brejkbaly na 4:2, zatiaľ čo Chorvát odohral za stavu 4:4 výborný gem na príjme. Po zmene strán sa blysol čistou hrou. Druhé dejstvo bolo jasne v réžii favorita. Prvýkrát udrel na riterne vo štvrtom geme, druhýkrát za stavu 5:2. V treťom sete sa ujal Čilič po brejku vedenia 2:1, „Nole“ následne rozbil raketu a vypustenie negatívnej energie mu zjavne pomohlo. V závere bol v defenzíve ako stena a brejkom na 5:3 súpera zlomil.

Švajčiar Roger Federer, nasadený ako tretí, zvíťazil po setoch 6:4, nad japonskou desiatkou „pavúka“ Keiom Nišikorim. Bazilejský rodák hral od začiatku vo veľkej pohode, zatiaľ čo Japonec pôsobil unavene. V prvom sete rozhodol brejk na 5:4. Pri podaní na víťazstvo odvrátil favorit učebnicovým víťazným volejom jediný brejkbal súpera. Druhé dejstvo otvoril „Fedex“ dvomi čistými hrami za sebou. Servis mu fungoval výborne a do konca zápasu mal dianie na kurte pod kontrolou.

Už skôr sa do semifinále prebojovali Rus Karen Chačanov a Rakúšan Dominic Thiem, ktorí si to zajtra rozdajú v prvom semifinále.

O nás Michal Pokrivka

Miháliková končí so smutným záverom v Muzaffarnagare

MUZAFFARNAGAR – Tereza Miháliková skrečovala finálové stretnutie proti Srbke Nataliji Kostičovej na turnaji ITF v …