štvrtok , jún 20 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Djokovič a Federer vzdali hold dobrovoľníkovi Nadalovi
Foto: TASR

Djokovič a Federer vzdali hold dobrovoľníkovi Nadalovi

ŠANGHAJ – Zatiaľ čo Švajčiar Roger Federer a Srb Novak Djokovič bojujú na turnaji ATP Masters 1000 v Šanghaji, ich španielsky rival Rafael Nadal pomáha odstraňovať následky záplav na rodnej Malorke. Oboch jeho dobrovoľnícka činnosť nadchla.

„Pozdravujem všetkých na Malorke. Veľmi ma mrzí, čo sa stalo. Viem, aká je Malorka pre ‚Rafu‘ dôležitá. Bol som s ním v kontakte a pýtal sa, či nepotrebuje s niečím pomôcť. Videl som, ako pomáha v oblasti odkiaľ pochádza. Je to krásne a veľmi inšpirujúce, máš našu podporu. Myslíme na ľudí na Malorke a prajeme im veľa sily. Dúfam, že tam čoskoro zavítam,“ odkázal Federer prostredníctvom videa svojmu španielskemu súperovi a kamarátovi.

„Počul som zničujúce správy o záplavách na Malorke. Úprimnú sústrasť všetkým, ktorí prišli o svojich blízkych – rodinu, priateľov. Chcel by som im dodať silu a pozitívnu energiu. Môžem si len predstavovať, aké ťažké to je najmä pre ľudí, ktorí boli v epicentre nešťastia. Posielam objatie a priateľský pozdrav Rafaelovi Nadalovi. Skvelá práca pri pomoci, kamarát. Chcel by som vyzvať všetkých, aby sledovali novinky z Malorky a pomohli ako môžu,“ pridal sa Djokovič.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Federer skritizoval možné koučovanie počas zápasov

HALLE – Ako sme včera informovali, na US Open by mohlo byť tento rok povolené koučovanie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one + 10 =