nedeľa , jún 16 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Djokovič je späť. Odvrátil 5 setbalov a dobyl Wimbledon
foto: twitter/Wimbledon

Djokovič je späť. Odvrátil 5 setbalov a dobyl Wimbledon

LONDÝN – Novak Djokovič (21. v hodnotení ATP) zdolal vo finále Wimbledonu (34 000 000 GBP, tráva vonku) Kevina Andersona (8. v hodnotení ATP) 6:2, 6:2, 7:6(3).

Už v prvom sete sa jasne ukázalo, ktorý z tenistov ušetril v predchádzajúcich zápasoch viac síl. Novak Djokovič dominoval a jeho taktika bola jasná. Snažiť sa dostávať do dlhších výmen, v nich bol unavený Anderson jasne slabším hráčom.

Srb dvakrát v prvom dejstve brejkol Juhoafričana. Pri vlastnom podaní nestratil ani raz viac ako jeden fiftín. Po 29 minútach tak už viedol 1:0 na sety.

Potom sa hra mierne vyrovnala a aj Anderson predviedol niekoľko pekných momentov, hoci výsledkovo rozdiel nebolo cítiť. Srb mu opäť dvakrát prelomil servis. Tentokrát však pri podávaní na víťazstvo pripustil súpera ku prvému brejkbalu. Odvrátil ho a set priviedol do víťazného konca.

V treťom dejstve sa začal Anderson prezentovať zlepšenou hrou a dlho držal so Srbom krok. Miestami bol lepším hráčom. Keď Djokovič podával za stavu 4:5, dokonca sa Juhoafričan aj vďaka dvojchybám súpera dostal ku dvom setbalom. Ku trom podobným šanciam sa prepracoval na riterne aj za stavu 6:5, no Srb všetky odvrátil a vynútil si tak tajbrejk.

V ňom našiel opäť pohodu. Súperovi povolil iba 3 body a premenil druhý mečbal.

Zaujalo nás:

  • v dnešnom finále sa vôbec po prvý raz v „otvorenej ére“ stretli dvaja tridsiatnici
  • v doterajšom priebehu turnaja nastrieľal Anderson v priemere viac ako 7 es za jeden set, dnes to bolo iba o niečo viac ako 3
  • Djokovič sa vráti do najlepšej svetovej desiatky – na 10. miesto, Anderson si vytvorí nové kariérne maximum v podobe 5. miesta
  • Anderson mal po druhom servise iba 47 % úspešnosť
  • Srb odvrátil všetkých 7 brejkbalov
  • Juhoafričan získal po prvom servise súpera 25 % výmen a po druhom iba 19 %
  • Djokovič spravil iba 13 nevynútených chýb, súper 32

O nás Jana Sedláková

Môže Vás zaujímať

Skvelý Martin triumfoval na challengeri v Šimkente

ŠIMKENT – Tretí nasadený Andrej Martin zdolal vo finále turnaja ATP Challenger 80 v Šimkente …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twenty − 16 =