nedeľa , november 17 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Uznávaný novinár priniesol zlú správu – Djokovič má ísť na operáciu a dlho pauzovať
Foto: TASR

Uznávaný novinár priniesol zlú správu – Djokovič má ísť na operáciu a dlho pauzovať

NEW YORK – Americký novinár Christopher Clarey z denníku The New York Times patrí v športovej branži medzi uznávané pojmy a nezvykne vypúšťať do sveta neoverené informácie. Podľa jeho najnovšej má Srb Novak Djokovič pred sebou operáciu.

„Počul som, že Djokovičovo rameno je problematické. Mohol by potrebovať viac než len odpočinok,“ napísal Clarey, človek s viac ako 25-ročnou praxou, včera na Twitteri. Narážal na zranenie, ktoré svetovú jednotku prinútilo vzdať zápas 4. kola US Open proti švajčiarskemu tenistovi Stanovi Wawrinkovi. Ďalej vo svojom komentári pod príspevkom dodal, že by Srb nemusel hrať dlhší čas, keďže je v hre aj operačný zákrok.

Francúzsky žurnalista Arnaud Cerutti pridal podobné zistenie: „Podľa niektorých kuloárnych zvestí bude musieť Novak Djokovič podstúpiť operáciu, aby sa jeho rameno zotavilo.“ Fanúšikovia populárneho „Noleho“ vedia, čo to môže znamenať. Pre problémy s ramenom laboroval po Wimbledone 2017 takmer pol roka.

Prípadná dlhšia pauza môže znamenať blížiace sa striedanie stráží. Post svetovej jednotky má opäť na dosah Rafael Nadal. Španiel je v tohtoročnom renkingu dokonca o 1960 bodov pred zverencom Mariána Vajdu.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

stefanos tsitsipas

V neuveriteľnom finálovom boji dobyl Tsitsipas Turnaj majstrov a zlomil 14-ročné prekliatie finalistov

LONDÝN – Grécky tenista Stefanos Tsitsipas pri svojej premiére získal na Turnaji majstrov (9 000 000 USD, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

19 + fourteen =