sobota , jún 23 2018
Tenisový Svet / Správy / Djokovič môže prísť o US Open, čaká ho dlhšia pauza
Foto: TASR

Djokovič môže prísť o US Open, čaká ho dlhšia pauza

BELEHRAD – Novaka Djokoviča čaká dlhší odpočinok od tenisu. Dôvodom sú pretrvávajúce problémy s pravým lakťom, ktoré ho trápia už rok a pol. Denník Sportski Žurnal v tejto súvislosti informoval, že mu hrozí vynechanie US Open.

Periodikum sa oprelo o vyhlásenie lekára Zdenka Milinkoviča, ktorý absenciu 30-ročného Djokoviča odhadol na šesť až dvanásť týždňov. Pre dvanásťnásobného grandslamového šampióna by to bola prvá dlhšia absencia na okruhu. V uplynulej dekáde patril stabilne k najlepším hráčom. Prvý zo šiestich titulov na Australian Open získal v roku 2008, od Wimbledonu 2015 po Roland Garros 2016 triumfoval na štyroch turnajoch veľkej štvorky za sebou. Odvtedy však čaká na grandslamové víťazstvo.

Novak Djokovič, ktorý musel na Wimbledone vzdať štvrťfinále proti Čechovi Tomášovi Berdychovi, klesol v rebríčku aktuálne až na 4. miesto. Od Australian Open 2005 nevynechal ani jedno podujatie „veľkej štvorky“. V New Yorku by mal obhajovať finále. Vlani prehral v boji o titul so Švajčiarom Stanom Wawrinkom.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Kovalík to dokázal, v Poprade sa stal premiérovým domácim víťazom

POPRAD – Štvrtý nasadený Jozef Kovalík sa stal víťazom turnaja kategórie ATP Challenger v Poprade …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

9 − six =