streda , október 23 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Djokovič z Monte Carla: „Nadal je na antuke vždy jasný favorit“
Foto: TASR

Djokovič z Monte Carla: „Nadal je na antuke vždy jasný favorit“

MONTE CARLO – Tohtotýždňový turnaj ATP Masters 1000 v Monte Carle absolvujú aj dvaja rebríčkovo najvyššie postavení hráči súčasnosti – Novak Djokovič a Rafael Nadal. Srb vidí v španielskom fenoménovi opäť hlavného favorita.

„Myslím, že Nadal je vždy jasný favorit na hociktorom antukovom kurte na svete. To sa nemení. Stále je tu. Keď je fyzicky pripravený, je na tomto povrchu bez pochýb jednotka. Za ním je to otvorené. Zverev hral v posledných rokoch na antuke veľmi dobre. Potom je tu, samozrejme, Dominic Thiem. Tento rok bude hrať aj Roger, čo je skvelé. Bude to dosť otvorené,“ uviedol „Nole“ pre oficiálnu stránku ATP.

Práve Federerov madridský návrat na antuku počas prvého májového týždňa je jednou z najočakávanejších udalostí posledných sezón. „Tenisu vlani počas antuky určite chýbal. Osobne si však myslím, že ľudia chápali, prečo antukovú časť vynechal. Ja tiež rozumiem tomu, prečo chce znova hrať. Pre náš šport je lepšie, keď hrá. Antuka je špecifický povrch, ale aj v Indian Wells odskakovali loptičky vysoko, čo antuku trochu imitovalo,“ naznačil Djokovič.

Od Švajčiara očakáva belehradský rodák na najpomalšom podklade dobré výsledky: „Počas kariéry sa vyrovnával s vysokými odskokmi vždy veľmi dobre. Nevidím preňho na tomto povrchu žiadny problém. Vždy od neho môžeme očakávať veľké veci.“

Na prestížnych podujatiach v Indian Wells a Miami sa Djokovičovi nedarilo, napriek tomu je pred monackým turnajom naladený optimisticky. „Je to šport, také veci sa stávajú. Určite som bol sklamaný, ale budem sa snažiť pozerať na veci pozitívne. Ostatných 12 mesiacov som mal skvelú formu. Okrem týchto dvoch turnajov som uhral na väčšine aspoň semifinále či finále,“ dodal skúsený Srb.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Verdasco prežíva na sklonku kariéry obrovské sklamanie

MADRID – Fernando Verdasco sa nezmestil do španielskej nominácie na finálový turnaj Davisovho pohára (18. – 24. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three − 1 =