utorok , december 11 2018
Tenisový Svet / Správy / Djokovič nestratil set ani v treťom zápase na Turnaji majstrov

Djokovič nestratil set ani v treťom zápase na Turnaji majstrov

LODNÝN – V poslednom zápase základnej skupiny Gugu Kuertena na londýnskom Turnaji majstrov (8 500 000 USD, tvrdý v hale) zdolal Srb Novak Djokovič Marina Čiliča z Chorvátska po setoch 7:6(7), 6:2.

Prvý set bol najmä vďaka výbornému výkonu Chorváta vyrovnaný. Dobre servoval a vo výmenách často uhrával fiftíny vlastnou aktivitou. Tá bola aj kľúčom k odvráteniu brejkbalu za stavu 2:3. Iné šance si tenisti na príjme nevypracovali. V skrátenej hre podávali obaja fantasticky, rozhodol jediný minibrejk, ktorý zaknihoval nepriestrelný belehradský rodák – 9:7.

V druhom dejstve sa už konzistentnejší Srb brejku dočkal. Svojou strojovo presnou hrou nútil súpera k chybám, ktoré ho stáli v piatom geme servis. Bol to definitívny zlom. Dlháňovi z Medžugoria sa herný plán úplne rozsypal, pribúdali aj nepresnosti a „Nole“ dokráčal k pohodlnému víťazstvu 6:2.

Zaujalo nás:

• Djokovič zvládol po svojom 1. podaní úvodných 23 výmen
  • premenil až v poradí 7. brejkbal
  • vo vzájomnej bilancii zvýšil na 17:2
  • Čilič dnes získal na riterne iba 5 fiftínov

Výsledok už nemohol nijak ovplyvniť zajtrajší semifinálový program. O 15:00 nášho času na seba narazia Švajčiar Roger Federer a Nemec Alexander Zverev, o 21:00 SEČ vyzve práve Djokoviča juhoafrický obor Kevin Anderson.

O nás Michal Pokrivka

Kužmová po obrovskom boji do 2. kola ITF turnaja v Dubaji

DUBAJ – Druhá nasadená Viktória Kužmová si poradila v 1. kole ITF turnaja v Dubaji (100 …