streda , máj 22 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Djokovič: „Neviem, či budem hrať na tráve“
Foto: TASR

Djokovič: „Neviem, či budem hrať na tráve“

PARÍŽ – Po včerajšej prehre vo štvrťfinále Roland Garros pôsobil Srb Novak Djokovič veľmi sklamane. Na tlačovej konferencii dokonca priznal, že nemá jasno o svojej budúcnosti a možno neodohrá žiadny turnaj na tráve.

Na otázku týkajúcu sa ďalšieho programu srbský tenista odpovedal: „Neviem. Neviem, či budem hrať na tráve. Neviem, čo budem robiť. Len teraz som prišiel z kurtu. Prepáčte, nemôžem vám na to odpovedať. Nemôžem vám dať žiadnu odpoveď.“

Belehradský rodák počas stretnutia s novinármi ťažko hľadal slová. Keď mu jeden z novinárov povedal, že naznačil zlepšenie a návrat do formy, zareagoval svojsky: „Vrátil som sa do šatne. Tam som sa vrátil.“

„Vrátiť sa do optimálnej formy je zložité. Veľa vecí je v živote zložitých. Každá prehra na Grand Slame je krutá, najmä, keď príde po mesiacoch prípravy. Myslel som si, že mám šancu dostať sa aspoň o krok ďalej,“ smútila bývalá svetová jednotka.

„Momentálne vôbec nemyslím na tenis,“ uzavrel „Nole“ tlačovku, keď sa z neho novinári snažili dostať nejaké informácie o budúcnosti. Po Roland Garros bude v rebríčku ATP zrejme na 21. mieste, ak však vynechá trávu, stratí 610 bodov a klesne do okolia 50. miesta.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Pennettová o Fogninim: „Fabio je doma veľmi pokojný“

RÍM – Flavia Pennettová a Fabio Fognini sú jedným z najslávnejších tenisových párov súčasnosti. Sympatická Talianka …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twenty + 1 =