nedeľa , október 20 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Djokovič sníva o olympijskom zlate, štart v Tokiu však ešte zvažuje
Foto: TASR

Djokovič sníva o olympijskom zlate, štart v Tokiu však ešte zvažuje

ŠANGHAJ – Srb Novak Djokovič vyhral v kariére prakticky všetko, no zlatá olympijská medaila mu chýba. Ako veľký vlastenec o nej sníva, ale štart v Tokiu 2020 ešte nepotvrdil.

Srbský fenomén sa predstavil pod piatimi kruhmi zatiaľ trikrát. V Pekingu 2008 získal bronz, keď zdolal v zápase o tretie miesto Američana Jamesa Blaka. V Londýne 2012 ho o bronzovú medailu pripravil Argentínčan Juan Martín del Potro a rovnaký súper ho nečakane vyradil pred troma rokmi v Riu de Janeiro už v úvodnom kole.

O štarte v Tokiu 2020 Djokovič povedal: „Je šanca, že tam budem hrať. Napríklad Federer ale nehral v Riu. Naša sezóna je dlhá a máme plno nových podujatí. Budem musieť byť zdravý. Môj štart v Japonsku bude závisieť od wimbledonských výsledkov, plánov tímu a rodiny.“

„Povrch sedí mojej hre a miesto je úžasné. V prvom rade sa pokúsim byť na tokijskú olympiádu dobre pripravený. Naposledy som bol zranený, nebol som v dobrej forme. Rád by som postúpil do finále, dotiahol to ďalej ako v Pekingu,“ pokračoval belehradský rodák citovaný internetovým portálom Eurosportu.

„Budem sa biť o zlatú medailu. Olympiáda je stále v mojom srdci. Reprezentovať svoju krajinu na historickej športovej udalosti je niečo výnimočné,“ dodala aktuálna svetová jednotka.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Mladenovičová je sklamaná – v spolupráci s Bajinom nebude pokračovať

Francúzka Kristina Mladenovičová pomocou sociálnej siete oznámila, že kouč Sascha Bajin pri nej končí. Nie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

8 − one =