utorok , december 11 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Djokovič údajne vyzýva na bojkot olympijského pravidla
Foto: TASR

Djokovič údajne vyzýva na bojkot olympijského pravidla

Srb Novak Djokovič údajne vyzýva ostatných tenistov, aby bojkotovali olympijské pravidlo súvisiace s reprezentáciou krajiny v Davisovom pohári. Tvrdí to švédsky tréner Brit Kyla Edmunda Fredrik Rosengren.

„Kyle dostal e-mail, možno to nesúvisí s Davis Cupom, ale prišiel mu minulý týždeň e-mail od Djokoviča. ITF má pravidlo, že hráč musí odohrať v olympijskom roku dva daviscupové zápasy, aby mohol reprezentovať. Djokovič chce, aby hráči toto pravidlo bojkotovali. To znamená, že nechce hrať Davis Cup, aby mohol reprezentovať na olympiáde,“ uviedol Rosengren.

Keďže Davis Cup prešiel reformou a od roku 2019 sa bude hrať v novom formáte, je možné, že ITF pravidlá upraví. Srbský tenista, momentálne prezident hráčskej rady, totiž nie je jediný, kto sa stavia k Davis Cupu skepticky. Vo svojich plánoch s ním nepočítajú viacerí. Švajčiar Roger Federer a Nemec Alexander Zverev majú problém s novembrovým termínom. Francúza Lucasa Pouilleho pohoršilo zrušenie tradície a v súťaži vraj už nebude hrať nikdy.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Výsledky ankety Hviezda Tenisového sveta 2018

BRATISLAVA – Anketa Hviezda Tenisového sveta 2018 pozná víťazov. Prím hrali podľa očakávania v hlavných kategóriách …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one × three =