piatok , august 23 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Djokovič vymenoval potenciálnych nástupcov „veľkej trojky“
Foto: TASR

Djokovič vymenoval potenciálnych nástupcov „veľkej trojky“

CINCINNATI – Srb Novak Djokovič sa v Cincinnati vyjadril pre oficiálnu stránku ATP k tomu, ktorí hráči budú dominovať, až sa skončí hegemónia tzv. veľkej trojky. Nadviazal tak na podobne vedenú úvahu Brita Andyho Murrayho.

„Ten čas príde, ale dúfam, že nie tak skoro. Stále hráme svoj najlepší tenis na najväčších turnajoch, na ktorých najväčšmi záleží,“ začal svoje rozprávanie „Nole“, ktorý je momentálne najsilnejší z „veľkej trojky“, keď vyhral štyri z posledných piatich Grand Slamov. Jeho nadvládu narušil len Španiel Rafael Nadal na Roland Garros. Švajčiar Roger Federer čaká na grandslamový titul od Australian Open 2018.

Srbský fenomén vníma ako jedného z najreálnejších nástupcov Rakúšana Dominica Thiema. „Je tu už mnoho rokov. Pravdepodobne je zo všetkých najvyspelejší a má najväčšie skúsenosti s grandslamovými finále. Určite ho vnímam ako niekoho, kto môže byť lídrom v tomto športe,“ pochválil 25-ročnú svetovú štvorku.

„Mnohí chlapci z tzv. NextGen (budúca generácia) sú vysokí s delovým servisom, čo je určite výhoda. Ak sa pozriete na Reillyho Opelku… Nikdy som si nemyslel, že uvidím vyššieho hráča ako je John Isner,“ zažartoval Srb a, už vážnejšie, pokračoval, „ak máte dobré podanie a agresívnu hru, máte tri štvrtiny toho, čo potrebujete. Hoci sú dnes kurty pomalšie, také servisy sa stále riternujú ťažko, čo vytvára tlak na vaše vlastné podanie.“

Na záver spomenul belehradský rodák Rusa Daniila Medvedeva: „Už niekoľko rokov má veľké zbrane v podaní a bekhende. Na servise však ešte pridal a veľmi dobre sa pohybuje. Zlepšila sa jeho mentálna sila a schopnosť vyrovnávať sa s tlakom, čo bude pokračovať, keď bude hrať viac ťažkých zápasov. Je zrejmé, že na sebe pracuje. Výsledky odzrkadľujú jeho kvalitu a zlepšenie.“

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Murray sa na Nadalovom turnaji po 14 rokoch vráti na challengerový okruh

MANACOR – Britský tenista Andy Murray sa predstaví na budúci týždeň na challengerovom turnaji v meste …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seventeen + 19 =