utorok , december 11 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Dráma hneď na úvod, Česko vedie vo finále Pohára federácie 1:0

Dráma hneď na úvod, Česko vedie vo finále Pohára federácie 1:0

PRAHA – Barbora Strýcová získala prvý bod pre českú tenisovú reprezentáciu vo finále Fed Cupu 2018. V pražskej O2 Aréne si poradila s Američankou Sofiou Keninovou  6:7 (5), 6:1, 6:4.

Vo vyrovnanom úvodnom sete stratili obe hráčky svoje podanie dvakrát, v tajbrejku bola úspešná Keninová. V druhom dejstve jednoznačne dominovala Strýcová, ktorá dvakrát prelomila podanie súperky a vyhrala ho 6:1. V rozhodujúcom sete viedla Češka 4:1 aj 5:2, no Keninová dokázala koncovku zápasu zdramatizovať znížením na 4:5. Strýcová však nasledujúcu hru získala pre seba a doviedla stretnutie do víťazného konca.