nedeľa , august 18 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Druhou semifinálovou dvojicou WTA turnaja v Madride Stephensová a Bertensová
Foto: Twitter/WTA

Druhou semifinálovou dvojicou WTA turnaja v Madride Stephensová a Bertensová

MADRID – Ôsma nasadená Američanka Sloane Stephensová a holandská sedmička žrebu Kiki Bertensová doplnili semifinálovú zostavu na turnaji WTA Premier Mandatory v Madride (7 021 128 USD, antuka vonku).

Sloane Stephensová zdolala v treťom štvrťfinále nenasadenú Chorvátku Petru Martičovú presvedčivo 6:4, 6:3. V prvom sete nepotvrdila brejk na 4:2, dovolila súperke vyrovnať, ale v závere v medzihre kraľovala. Druhé dejstvo mala výraznejšie pod kontrolou. Výborne podávala, a tak jej stačil brejk zo štvrtého gemu. V koncovke sa dokonca blysla pri vlastnom servise dvomi čistými hrami za sebou.

Kiki Bertensová porazila na záver programu druhú nasadenú českú obhajkyňu titulu Petru Kvitovú 6:2, 6:3. V úvode zápasu viedla Češka 2:1, no nasledoval jej útlm a fantastická séria holandskej tenistky. Tá sa skončila až pri skóre 6:2, 2:0. Kvitová neskôr vyrovnala ribrejkom na 3:3, ale po dvoch tesne nezvládnutých gemoch musela čeliť o pár minút manku 3:5. Bertensová vzápätí uzavrela duel na príjme.

Práve Sloane Stephensová s Kiki Bertensovou si to rozdajú zajtra o 20:00 v druhom madridskom semifinále. Prvú dvojicu tvoria tretia nasadená Rumunka Simona Halepová a Švajčiarka Belinda Benčičová, ktoré vybehnú na kurt o 14:30.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Zlochová získala vo finále v Chuang-šane iba tri gemy

CHUANG-ŠAN – Zuzana Zlochová nestačila vo finále turnaja ITF World Tennis Tour v Chuang-šane (25 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

ten + six =