sobota , apríl 20 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Edberg prezradil, kto môže podľa neho vyrovnať Federerov grandslamový rekord
Foto: TASR

Edberg prezradil, kto môže podľa neho vyrovnať Federerov grandslamový rekord

BRATISLAVA – Dvadsať grandslamových titulov, bezprecedentný návrat na trón. To je Švajčiar Roger Federer. Jeho bývalý švédsky kouč Stefan Edberg prezradil, kto má šancu napodobniť ho.

„V histórii bolo veľa skvelých hráčov. Keď sa pozriete na jeho rekordy, počet týždňov na poste svetovej jednotky, grandslamové tituly, je pravdepodobne najlepší hráč všetkých čias. Ak je tu hráč, ktorý by mohol dosiahnuť to isté, je to Rafael Nadal,“ začal svoju úvahu legendárny Švéd.

„Je stále dosť mladý, ak zostane zdravý, môže to dokázať. A máte Novaka Djokoviča, ktorý vyhral veľa grandslamových turnajov. Toto sú dvaja hráči, ktorí môžu získať 20 grandslamových titulov,“ pokračoval 6-násobný šampión z podujatí „veľkej štvorky“.

Tridsaťjedenročný Španiel Rafael Nadal má momentálne na konte 16 Grand Slamov, o rok mladší Srb Novak Djokovič sa zatiaľ zasekol na čísle 12. „Ale je to dlhá cesta a je to takmer nemožné,“ uvedomuje si Edberg.

„Okrem toho, bude trvať ďalších 10 – 15 rokov, kým bude mať niekto šancu dosiahnuť takéto úspechy. Roger Federer je úžasný tenista. Dostať sa na pozíciu svetovej jednotky v tejto fáze kariéry a v tomto veku je ako sen. Šancu mal aj pred pár rokmi, ale Djokovič bol príliš silný. Potom sa stalo to, čo sa stalo v roku 2016. Zranil sa, musel ísť na operáciu a vrátiť sa s čistou hlavou,“ zamyslel sa švédsky velikán nad poslednými rokmi Švajčiarovej kariéry.

„Neboli príliš veľké očakávania a pozrite ako sa vrátil. Myslím si, že nikto nemohol veriť, že sa stane toto. Možno by bol spokojný aj s jedným ďalším Grand Slamom, ale teraz ich získal tri za 12 mesiacov. Je to neuveriteľné. Je takmer nemožné dokázať to, čo sa mu podarilo. Prekvapil nás,“ dodal na záver rodák z Västerviku, ktorý trénoval Federera v rokoch 2014 a 2015.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Djokovič po prehre v Monte Carle: „Hlavným cieľom je Roland Garros“

MONTE CARLO – Novak Djokovič dnes podľahol vo štvrťfinále turnaja ATP Masters 1000 v Monte …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × four =