piatok , december 14 2018
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Elitná deblistka Casey Dellacquová ukončila kariéru
Foto: TASR

Elitná deblistka Casey Dellacquová ukončila kariéru

Austrálčanka Casey Dellacquová dnes na sociálnej sieti Facebook informovala, že sa rozhodla vo veku 33 rokov ukončiť svoju bohatú tenisovú kariéru.

Casey Dellacquová sa narodila 11. februára 1985 v austrálskom Perthe. Medzi profesionálky vstúpila v sezóne 2002. Na okruhu WTA získala 7 titulov zo štvorhry, vo dvojhre nebola nikdy ani vo finále. V deblovom rebríčku to dotiahla vo februári 2016 na 3. miesto, v singli jej patrila v septembri 2014 26. pozícia. Zakliate boli pre ňu Grand Slamy. S Taliankou Francescou Schiavoneovou, Kazaškou Jaroslavou Švedovovou a svojou krajankou Ashleigh Bartyovou prehrala všetkých 7 finálových duelov. Čiastočne si sklamanie vykompenzovala víťazstvom v mixe po boku Američana Scotta Lipského na Roland Garros 2011.

Posledný zápas absolvovala aktuálne 9. deblistka sveta pred dvoma mesiacmi v Pohári federácie. S Bartyovou zdolali v rozhodujúcej štvorhre v deň jej 33. narodenín Ukrajinky Ľudmilu a Naďu Kičenokové a poslali Austráliu do baráže o I. svetovú skupinu.

„Už som nad tým nejaký čas rozmýšľala. Cítim, že prišiel ten správny moment, keď treba odložiť raketu a byť mama. Je správne začať tráviť viac času s rodinou, najmä kým sú moje deti ešte malé,“ vysvetlila tenistka, ktorá vychováva s partnerkou Amandou Juddovou 4-ročného syna Blaka a čochvíľa 2-ročnú dcéru Andie. Obe deti porodila jej partnerka.

Prezradila aj, čo jej bude najväčšmi chýbať. „Reprezentovanie Austrálie v tímových súťažiach bude jedna z vecí, ktorá mi bude chýbať najviac. Hrať za svoju vlasť bolo niečo, čo som si vždy veľmi vážila,“ vyznala sa perthská rodáčka.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Boj o Turnaj majstrov sa zúžil – v hre už len päť miest

LONDÝN – Turnaj majstrov sa hrá od roku 2009 v Londýne. Súčasná zmluva platí do edície …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eighteen − seventeen =