nedeľa , jún 16 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Erakovičová svojsky oznámila ukončenie kariéry
Foto: TASR

Erakovičová svojsky oznámila ukončenie kariéry

Novozélandská tenistka Marina Erakovičová včera oznámila, že sa rozhodla ukončiť svoju aktívnu kariéru. Vo veku 30 rokov ju k tomu prinútili vleklé zdravotné problémy s chrbtom.

„Ahojte, musím spraviť dôležité vyhlásenie. Nejdem sa vydávať ani nie som tehotná. Končím s tenisom. Ďakujem za všetku podporu počas tých rokov,“ odkázala Novozélanďanka prostredníctvom zaujímavého videa na sociálnych sieťach.

Pre Radio New Zealand dnes dodala: „Som hrdá, že som patrila medzi hlavné novozélandské športovkyne a mohla som reprezentovať svoju krajinu. V posledných rokoch som bojovala s náročným životom na okruhu. Pre moje telo začalo byť zložité zvládať túto úroveň hry. Tento rok som si vzala voľno, aby telo zregenerovalo. Nakoniec som dospela k názoru, že je lepšie raketu definitívne odložiť.“

Marina Erakovičová získala počas aktívnej kariéry jeden singlový a osem deblových titulov na okruhu WTA. Vo dvojhre bola v máji 2012 na 39. mieste rebríčka, štvorhrové maximum si vytvorila o 13 mesiacov neskôr v podobe 25. pozície.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Kyrgios: „Na tráve patrím medzi najlepších na svete“

Austrálsky tenista Nick Kyrgios je známy tým, že si nedáva servítku pred ústa. Najnovší rozhovor …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

17 + sixteen =