utorok , júl 23 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Erraniová dostala zvýšený trest – pauzovať musí ďalších osem mesiacov
Foto: TASR

Erraniová dostala zvýšený trest – pauzovať musí ďalších osem mesiacov

LAUSANNE – Športový arbitrážny súd (CAS) predĺžil suspendáciu talianskej tenistky Sary Erraniovej z pôvodných dvoch na desať mesiacov. Finalistka Roland Garros z roku 2012 užila minulý rok zakázanú látku letrozol.

CAS oznámil svoje rozhodnutie v pondelok na základe odvolaní Erraniovej a Talianskej antidopingovej agentúry, ktorá žiadala pre tenistku až dvojročný trest. Tridsaťjedenročná Talianka, ktorá je momentálne na 72. mieste svetového rebríčka, mala pozitívny test 16. februára 2017. V obhajobe uviedla, že letrozol sa jej dostal do tela po užití kontaminovaného jedla, v ktorom bol liek Femara. Ten užívala jej mama proti rakovine.

Päťnásobná grandslamová víťazka vo štvorhre pauzovala pôvodne od augusta do októbra 2017. Teraz jej začína plynúť nový osemmesačný zákaz, ktorý dá spolu s dvoma mesiacmi odpykanými vlani výslednú hodnotu 10 mesiacov. Zároveň jej budú vyškrtnuté všetky body, ktoré získala od októbra 2017 do súčasnosti. V čase návratu vo februári 2019 nebude disponovať rodáčka z Bologne žiadnym renkingom.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Serena Williamsová: „Každá tenistka je pripravená hrať päť setov“

NEW YORK – Po Wimbledone sa opäť medzi laickou i odbornou verejnosťou skloňuje možnosť zavedenia ženských …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seventeen + nine =