streda , október 23 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Estrella Burgos sa v októbri rozlúči s aktívnou kariérou
Foto: ITF/Olga Almanzar

Estrella Burgos sa v októbri rozlúči s aktívnou kariérou

SANTO DOMINGO – Dominikánsky tenista Víctor Estrella Burgos má pred sebou posledný turnaj svojej kariéry, ktorá nabrala senzačný rozmer až po jeho 30. narodeninách.

Dominikánec, ktorý oslávil 2. augusta už 39. narodeniny, sa s kariérou rozlúči na októbrovom challengeri v domácom Santo Domingu. Jeho výkonnosť od vlaňajška rapídne klesala a momentálne mu patrí v rebríčku ATP až 850. miesto, keď vyhral v aktuálnej sezóne na okruhu len tri zápasy.

„Zažil som mnohé vzostupy a pády, no cítim sa požehnaný Bohom a vďačný za podporu celého dominikánskeho ľudu, ktorý ma povzbudzoval, aby som pokračoval toľko rokov. Jednou z najcennejších vecí bolo reprezentovanie mojej krajiny. Odnášam si krásne spomienky na víťazstvá a skúsenosti z olympijských, panamerických, stredoamerických hier i Davis Cupu. Oficiálne sa rozlúčim v októbri v Santo Domingu,“ informoval pred časom na Instagrame.

Víctor Estrella Burgos je historicky najúspešnejším dominikánskym tenistom. V rebríčku ATP to dotiahol v júli 2015 na pekné 43. miesto. Na konte má tri tituly z ATP turnaja v ekvádorskom Quite. Premožiteľa nenašiel v ročníkoch 2015, 2016, 2017. Žiadne iné podujatie hlavného okruhu v singli nedobyl. V debli sa tešil v roku 2012 v kolumbijskej Bogote po boku Marcela Demolinera z Brazílie. Na Grand Slame bol najďalej v 3. kole US Open 2014.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Verdasco prežíva na sklonku kariéry obrovské sklamanie

MADRID – Fernando Verdasco sa nezmestil do španielskej nominácie na finálový turnaj Davisovho pohára (18. – 24. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fifteen − 15 =