sobota , október 20 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Famózny Kovalík v Sofii cez Baghdatisa do prvého semifinále ATP turnaja
Foto: Twitter/Sofia Open

Famózny Kovalík v Sofii cez Baghdatisa do prvého semifinále ATP turnaja

SOFIA – Úspešný kvalifikant Jozef Kovalík zdolal vo štvrťfinále turnaja kategórie ATP 250 v bulharskej Sofii (501 345 EUR, tvrdý povrch v hale) Cyperčana Marcosa Baghdatisa 7:6(2), 6:4.

V prvom sete mal dlho prevahu náš tenista. Vo výmenách od základnej čiary diktoval tempo, dobre riternoval. Za stavu 3:2 ešte brejkbal nevyužil, v 8. geme už servis súpera prelomil. Vzápätí nepremenil setbal a nabudený Cyperčan znížil ribrejkom na 4:5. V koncovke napokon rozhodovala skrátená hra. Aktívnejší rodák z Bratislavy ju ovládol po výsledku 7:2.

V druhom dejstve bol Jojo naďalej agresívnejší, navyše ho v kľúčových momentoch držalo podanie. Za stavu 2:2 síce nepochodil pri trojici brejkbalov, no nekonzistentného a pasívnejšieho rodáka z Limassola v koncovke zlomil. V 9. hre sa suverénne presadil na príjme, po zmene strán využil víťazným forhendom v poradí druhý mečbal.

Zaujalo nás:

  • Kovalík vyhral po svojom 2. servise vyše 60 percent výmen
  • v 2. sete získal 4 z 5 gemov pri svojom podaní cez zhodu
  • prvýkrát sa prebojoval do semifinále ATP podujatia

„Som veľmi rad, že som to zvládol. Dôležitá bola dnes každá jedna loptička. Každá výmena bola náročná, lebo Marcos je veľmi dobrý hráč. Nevedel som, čo od neho čakať. Snažil som sa hrať svoju hru. Vždy sú najťažšie koncovky setov a ja som ich dnes zvládol super. Veľmi ma nabudilo, že som otočil zápas s Lukášom Lackom, v ktorom som odvrátil mečbal,“ rekapituloval po zápase spokojný Slovák.

O senzačné finále sa pobije s rumunským bombardérom Mariusom Copilom. „Mariusa som videl hrať v Sofii takmer každý duel. Vynikajúco podáva, každý jeho servis je presný a rýchly. Má vysoké percento prvého podania. Budem sa snažiť podať maximálny výkon a uvidíme, ako to dopadne,“ uvedomuje si náročnosť zajtrajšieho stretnutia.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Jarušková za hodinku končí v semifinále v Antalyi

ANTALYA – Timea Jarušková zvíťazila v semifinále turnaja ITF  v Antalyi (15 000 USD, tvrdý povrch …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three × 1 =