streda , máj 22 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Federer a ďalší zareagovali na Benneteauove kontroverzné výroky
Foto: TASR

Federer a ďalší zareagovali na Benneteauove kontroverzné výroky

LONDÝN – Francúz Julien Benneteau sa postaral v posledných dňoch o rozruch, keď obvinil Rogera Federera, že je uprednostňovaný. Na jeho slová zareagoval sám Švajčiar, ale aj riaditeľ Australian Open či kolegovia z okruhu.

„Pokiaľ ide o hráčov a ich žiadosti, treba povedať, že Federer je výnimočný v rámci svojej generácie a je všeobecne považovaný za jedného z najlepších športovcov sveta. Fanúšikovia ho chcú vidieť na veľkých štadiónoch. Televízni vysielatelia prirodzene chcú, aby hral v hlavnom vysielacom čase,“ vysvetlil systém nasadzovania zápasov riaditeľ Australian Open Craig Tiley.

„Koniec koncov, zaslúži si zvláštne zaobchádzanie, pretože je šesťnásobný víťaz Australian Open a pravdepodobne najlepší hráč histórie. Ak si to nezaslúži on, tak kto? Ľudia ho chcú vidieť na centrálnom kurte v najatraktívnejšom čase. To je o 7:30 večer v Aréne Roda Lavera,“ zastal sa svojho veľkého rivala srbský velikán Novak Djokovič.

„Nemyslím si, že je to tak. Špičkoví hráči predávajú najviac lístkov, takže by mali dostávať najviac. Nemyslím si, že funguje nejaký systém protežovania. Títo hráči sa vo veľkom starajú o náš šport. Takže si to všetko zaslúžia. Môžu dostávať špeciálnu starostlivosť, pretože vďaka nim zarábajú aj hráči pod nimi veľa peňazí. Je to ako efekt Tigera Woodsa v golfe. Tak môžete hľadieť na Rogera. On je podľa mňa tenis. Zaslúži si ešte viac ako dostáva,“ zareagoval na Benneteaua Američan John Isner.

V Londýne sa napokon k celej veci vyjadril aj sám Roger Federer: „Nemám potrebu komentovať to. Radšej by som to nechal tak, než by som niečo dodal, len aby ste mali čo písať. Sem-tam sa ma spýtajú, či chcem hrať v pondelok alebo utorok. Cez deň alebo večer. Niekedy sa spýtajú mňa, inokedy môjho agenta. Z času na čas môžeme povedať svoj názor. Ale na US Open som chcel hrať v pondelok a nakoniec som hral v utorok v noci. Raz mi pomôžu, raz nie.“

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Pennettová o Fogninim: „Fabio je doma veľmi pokojný“

RÍM – Flavia Pennettová a Fabio Fognini sú jedným z najslávnejších tenisových párov súčasnosti. Sympatická Talianka …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × 4 =