streda , október 16 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Federer a Nadal chcú od Djokoviča vysvetlenie odchodu Kermoda
Foto: TASR

Federer a Nadal chcú od Djokoviča vysvetlenie odchodu Kermoda

INDIAN WELLS – Odvolanie Chrisa Kermoda z postu prezidenta ATP, ku ktorému došlo vo štvrtok s platnosťou k 1. januáru 2020, stále rozdeľuje hráčsku obec. Švajčiar Roger Federer a Španiel Rafael Nadal chcú poznať dôvody.

„Je ťažké jasne sa k situácii vyjadriť, keďže už nie som členom Rady hráčov ATP. Ale chcem vedieť, prečo rada tak rozhodla a čo bude ďalej. Je to pre mňa dôležité. Chcem poznať dôvod, prečo Kermode skončil, čo urobil zle. Ja by som sa zaňho určite postavil. Zaujímalo by ma, čo je za tým,“ povedal novinárom v Indian Wells Roger Federer.

Jedným z hlavných odporcov Kermoda je srbský líder rebríčka ATP Novak Djokovič. Práve jeho dôvody chcel švajčiarsky tenista poznať ešte pred definitívnym rozhodnutím. „Skúšal som sa s Novakom stretnúť. Bohužiaľ, nemal čas. Navrhol, že sa môžeme stretnúť na ďalší deň, ale to už bolo rozhodnuté. Doteraz sme spolu neboli,“ dodal švajčiarsky fenomén.

Rafael Nadal na margo rozhodnutia uviedol: „Nikto z rady za mnou neprišiel, aby mi povedal, čo sa stalo. Nemôžem do toho veľmi hovoriť, lebo nie som člen rady, no som sklamaný, že mi nikto nevysvetlil, prečo Chris končí. Takéto rozhodnutia sa zväčša konzultujú s hráčmi. Dúfam teda, že o tom rada s ostatnými hovorila.“

Dvaja odvekí rivali Federer a Nadal sa v Indian Wells stretli aspoň súkromne vo Švajčiarovom prenajatom dome. „Dlho sme sa rozprávali, dali sme si v pokoji kávu a preberali, čo sa deje. Zhodli sme sa, že to chceme nejak riešiť. Sám uvažujem, že sa v budúcnosti opäť stanem členom rady, aby som zabránil takýmto situáciám,“ priblížil švajčiarsky velikán detaily stretnutia s „Rafom“.

Kriticky sa k odvolaniu Kermoda postavil aj ďalší švajčiarsky fenomén Stan Wawrinka. Jeho vyjadrenie si môžete prečítať TU.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Medvedev: „Tsitsipasa už neberiem vážne“

MOSKVA – Rus Daniil Medvedev včera v Moskve zareagoval na slová Gréka Stefanosa Tsitsipasa, ktorý ho …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five × 1 =