piatok , november 22 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Federer a Nadal si vymenili pred 40. vzájomným súbojom komplimenty
Foto: TASR

Federer a Nadal si vymenili pred 40. vzájomným súbojom komplimenty

LONDÝN – Švajčiar Roger Federer a Španiel Rafael Nadal odohrajú zajtra v semifinále Wimbledonu už 40. vzájomný zápas. Momentálne hovorí bilancia v pomere 24:15 v prospech „Rafu“.

„Obaja sa veľmi dobre poznáme, takže nemá zmysel strácať čas taktizovaním. Sme na tráve, tak tam prídem a budem hrať svoju hru,“ skonštatoval Roger Federer a dodal, „zápasy s ‚Rafom‘ si vždy užívam. Je to zábava, ľudia nás vždy podpichujú. Bolo to tak v Paríži a rovnako aj tu v Londýne. ‚Rafa‘ nie je iba antukový špecialista, dokáže ‚hrýzť‘ na každom povrchu.“

„Je to skvelý pocit opäť byť v elitnej štvorke v All England Clube. Obzvlášť ma teší ako sa mi podarilo dostať sa až sem. Duel s Rogerom? To je vždy unikátna situácia. Teším sa, že sa po rokoch opäť stretneme, veľa to pre mňa znamená a asi aj preňho,“ vyhlásil Rafael Nadal.

Narážal na skutočnosť, že posledný wimbledonský duel proti sebe odohrali v pamätnom finále v roku 2008. Po neuveriteľnej bitke zvíťazil Nadal 6:4, 6:4, 6:7(5), 6:7(8), 9:7. Dvakrát predtým, vo finálových dueloch v sezónach 2006 a 2007, uspel na londýnskej tráve Federer.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Vo vyrovnanom prvom štvrťfinále Davisovho pohára úspešná Kanada

MADRID – V úvodnom štvrťfinálovom stretnutí finálového turnaja Davisovho pohára v španielskom Madride zdolala Kanada 2:1 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

four × four =