štvrtok , november 14 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Federer: „Ak by som vyhral Wimbledon, zmenilo by to sezónu na neuveriteľnú“
Foto: TASR

Federer: „Ak by som vyhral Wimbledon, zmenilo by to sezónu na neuveriteľnú“

BAZILEJ – Švajčiar Roger Federer ovládol v sezóne 2019 už štyri turnaje, no cíti, že tomu niečo chýba. Priznal to v rozhovore pre kolumbijské W Radio, z ktorého cituje portál Tennis World.

„Momentálne som vo Švajčiarsku, pripravujem sa na Londýn a trochu oddychujem po Bazileji. Cítim sa skvele a zatiaľ som veľmi šťastný. Nemôžete poprieť fakt, že som takmer vyhral Wimbledon. To by zmenilo sezónu z veľmi dobrej na neuveriteľnú. Hral som výborne na Grand Slamoch, porazili ma len naozaj dobrí hráči,“ uviedol švajčiarsky tenista, ktorého dva zahodené finálové mečbaly z Londýna stále trochu mátajú.

„Vyhral som Laver Cup a ďalšie štyri podujatia. Cítil som, že hrám na veľmi dobrej úrovni. Neprehral som veľa zápasov, takže môžem byť zo svojho tenisu šťastný. Možno mi chýba veľký titul, ale stále mám šancu na Turnaji majstrov. Preto odpočívam, aby som tam bol čo najlepšie pripravený,“ pokračoval Federer, ktorý sa na poslednú chvíľu odhlásil z minulotýždňového turnaja ATP Masters 1000 v Paríži.

„Keď sa pozerám na budúcu sezónu, mohla by byť znova skvelá. Keď získam opäť štyri či päť titulov, budem šťastný,“ naznačil bazilejský rodák svoj cieľ a doplnil aj svoj program po Turnaji majstrov v Londýne, „ako viete, idem na exhibičné zápasy do Južnej Ameriky. Teším sa na to. Turné po Južnej Amerike bolo v roku 2012 skvelým výletom pre môjho otca, ktorý ma sprevádzal. Stále sa o tom zhovárame.“

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Nadal heroickým výkonom otočil zápas proti Medvedevovi na Turnaji majstrov

LONDÝN – Španiel Rafael Nadal zdolal v skupine Andreho Agassiho na Turnaji majstrov v Londýne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seventeen − eleven =