sobota , august 24 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Federer: „Čím viac uvažujem o konci, tým som k nemu bližšie“
Foto: TASR

Federer: „Čím viac uvažujem o konci, tým som k nemu bližšie“

NEW YORK – Je to už otrepaná téma posledných rokov. Švajčiar Roger Federer dostáva od novinárov neustále otázky týkajúce sa konca kariéry. Najnovšie priznal, že pravdepodobne nebude dopredu oznamovať, že sa chystá skončiť.

„Stefan Edberg oznámil na začiatku roka, že na konci sezóny ukončí kariéru. Všade, kam prišiel hrať, mal rozlúčku. Neskôr povedal, že toho bolo nakoniec naňho priveľa. Nemyslím si, že na to pôjdem rovnako. Úprimne, ešte som o tom veľmi nepremýšľal,“ nechal sa počuť 37-ročný rodák z Bazileja.

„Nechcem sa tým v mojich myšlienkach príliš zaoberať, pretože čím viac uvažujem o konci, tým som k nemu bližšie. Každý to urobil inak. Samozrejme, budem o tom musieť jedného dňa premýšľať, no nie v tejto chvíli,“ dodal na margo konca kariéry.

Federer si zároveň uvedomuje, aké má šťastie, že môže cestovať na turnaje s rodinou, čo pre tenistov s nižšími príjmami nie je samozrejmosť. Aký by bol jeho život, ak by musel chodiť na turnaje sám? „Možno by som nemal deti, kým by som neukončil kariéru,“ pripúšťa legendárny Švajčiar.

„Viem si predstaviť, že by som niekedy cestoval sám, bez mojej rodiny, ale nebol by som veľmi šťastný. A viem, že ani oni by neboli šťastní. Preto sa snažíme držať spolu a robiť všetko spoločne. Je to zábava. Som rád, že mám takéto privilégium, pretože nie každý si to môže dovoliť. Z tohto pohľadu si myslím, že to určite predĺžilo moju kariéru,“ dodáva svetová dvojka.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Skvelá Čepelová suverénne do hlavnej súťaže US Open

NEW YORK – Jana Čepelová postúpila po víťazstve 6:4, 6:2 nad Jaimee Fourlisovou z Austrálie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three × 3 =