pondelok , december 17 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Federer dosiahol ďalší neuveriteľný míľnik
Foto: TASR

Federer dosiahol ďalší neuveriteľný míľnik

Švajčiar Roger Federer je grandslamový rekordér a podľa mnohých najlepší tenista histórie. Dnes podčiarkol svoju výnimočnosť dosiahnutím ďalšieho neuveriteľného míľniku.

Písal sa 20. september 1999, keď 18-ročný švajčiarsky talent po prvý raz prenikol do top 100 rebríčka ATP. O dva týždne neskôr o príslušnosť k elite prišiel, no po postupe do štvrťfinále v Bazileji ju 11. októbra 1999 znova získal. A už nepustil!

Čas plynul, Federer stúpal rebríčkom nahor a zbieral jeden cenný titul za druhým. Ruka v ruke s tým išlo aj prekonávanie rekordov či stanovovanie vlastných historických zápisov, o ktorých sa predtým nikomu ani nesnívalo.

Dnes vyšlo nové vydanie rebríčka ATP, ktoré na prvý pohľad nezaujme. Žiadne posuny, no pre legendárneho Švajčiara významný míľnik. Tisíci týždeň za sebou je členom najlepšej stovky! Od zavedenia renkingu v roku 1973 sa to ešte nikomu nepodarilo.

Je veľmi pravdepodobné, že tento rekord bude večný. Bazilejčanovo pôsobenie medzi smotánkou sa ani zďaleka nechýli ku koncu a ďalšie stálice sú ďaleko. Druhý Španiel Feliciano López je na sklonku kariéry na čísle 857. Nasleduje jeho krajan Rafael Nadal s 816 týždňami, čo je takmer štvorročné manko na lídra.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Francúzsky daviscupový tím povedie slávny Grosjean

PARÍŽ – Novým kapitánom francúzskeho daviscupového tímu sa stal bývalý tenista Sébastien Grosjean. Tomu patrila v roku …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eight + two =