pondelok , máj 20 2019
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Federer: „Dúfam, že koučovanie na kurte zavedené nebude“
Foto: TASR

Federer: „Dúfam, že koučovanie na kurte zavedené nebude“

Zavolať si trénera na kurt medzi gemami a poradiť sa s ním? Na WTA okruhu od roku 2008 bežná prax. Švajčiar Roger Federer pevne verí, že ATP podobné pravidlo nikdy nezavedie.

„Naozaj dúfam, že to nebude zavedené. A ak, tak snáď až keď ukončím kariéru. Nemyslím si, že je to potrebné. Ani spravodlivé, keďže nie každý si môže dovoliť trénera. Nebude to správne. Uvidíme priateľky ako prichádzajú na kurt, uvidíme rodičov ako prichádzajú na kurt. Podľa mňa by to vyzeralo amatérsky. Dúfam, že sa budeme držať od tejto myšlienky ďaleko,“ uviedol švajčiarsky tenista.

Napriek tomu si rodák z Bazileja nemyslí, že WTA by toto pravidlo ovplyvnilo negatívne. „Zdá sa, že to funguje. Možno komentátori to majú radi, lebo môžu hovoriť z iného uhla pohľadu. Je jasné, že ak príde tréner a nasleduje séria troch stratených gemov, tak to nebolo užitočné. Ale je to tak, ako to je. Nie je to chyba trénera ani hráčky,“ pozrel sa druhý muž sveta na súčasný stav na ženskom okruhu.

Na záver dodal, že tenis je podľa neho jedinečný práve svojou individuálnosťou: „Môžete sa pozrieť na svojho trénera, aby ste získali pohodlie a zacítili podporu. Okrem toho si myslím, že tenis je, alebo by mal byť, jedným z tých výnimočných športov, kde nefunguje koučovanie počas zápasov.“

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Na stope: tenisti si užívajú Rím, hudobný počin Wozniackej s Radwaňskou

Aj tento týždeň prinášame výber zo sociálnych sietí. Väčšina tenistov si vychutnáva návštevu pamiatok vo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × 2 =