piatok , november 15 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Federer prezradil v Šanghaji dva veľké ciele
Foto: TASR

Federer prezradil v Šanghaji dva veľké ciele

ŠANGHAJ – Švajčiar Roger Federer sa podelil počas turnaja ATP Masters 1000 v Šanghaji s novinármi o dva veľké tenisové ciele, ktoré momentálne má.

Aj v 38 rokoch je bazilejský rodák členom absolútnej svetovej špičky, a tak myslí, pochopiteľne, len na veľké víťazstvá. „Môžem vyhrať znova Grand Slam. A rozhodne tohtoročný Turnaj majstrov. Po wimbledonskom zlyhaní by to bola veľká vec,“ uviedol Federer citovaný portálom Tennis World.

Na konte Švajčiara je momentálne 102 titulov. Americký rekordér Jimmy Connors ich má o sedem viac. „Úprimne, 102 titulov je neuveriteľných. Nemôžem uveriť tomu, že som ich toľko získal. Každý sa počíta. Cítim sa na okruhu skvele, užívam si to. Snáď zostanem zdravý. Potom bude všetko možné,“ nepriamo odvetil na otázku týkajúcu sa prekonania Connorsa.

Naopak, post svetovej jednotky už „Fedexovi“ vôbec nejde na rozum. „Nie je to teraz dôležité. Tí dvaja (Djokovič a Nadal) o to bojujú a určite to bude do konca roka zaujímavé,“ povedal.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Sieň slávy: Wimbledonská legenda, ktorá zakladala nové tradície

Tenisové kroniky evidujú mnoho hráčov, ktorí získali v kariére jeden jediný grandslamový titul zaručujúci „nesmrteľnosť“. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

sixteen + seventeen =