sobota , apríl 20 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Federer na Turnaji majstrov zložil proti Thiemovi reparát a hladko vyhráva
Foto: Twitter/ ATP World Tour

Federer na Turnaji majstrov zložil proti Thiemovi reparát a hladko vyhráva

LONDÝN – Švajčiar Roger Federer zvíťazil vo svojom druhom stretnutí na Turnaji majstrov v Londýne (8 500 000 USD, tvrdý povrch v hale) nad Rakúšanom Dominicom Thiemom po setoch 6:2, 6:3.

Federer vstúpil do tohto zápasu omnoho lepšie ako v otváracom dueli proti Nišikorimu. Thiem kopil pomerne dosť nevynútených chýb. Po prvom aj druhom servise mal úspešnosť okolo 50 %. Federer najskôr zlomil Rakúšanov servis na 2:1. Aj po brejku pokračoval v suverénnom výkone. Naviac pridal v siedmej hre aj ďalší brejk a šiel do vedenia 5:2. Na servise potom premenil prvý setbal.

Federer zlomil servis Thiema už v úvodnom geme druhého setu. V závere začal byť Rakúšan o čosi istejší na servise. Za stavu 2:6, 2:4 zahral dokonca svoje prvé eso. Na Federerovo podanie však nemal nárok. Za stavu 5:3 sa naviac Švajčiar dostal na riterne k mečbalu. Prvý ešte Thiem odvrátil, proti druhému už bol bezmocný.


Zaujalo nás:

  • Thiem nemal za celý zápas ani jeden brejkbal
  • na riterne získal v celom zápase šesť výmen
  • nakopil aj výrazne viac nevynútených chýb – 34:11
  • vo vzájomnej štatistike vyrovnal švajčiarsky velikán na 2:2

„Som šťastný, dnes to bolo z mojej strany dobré. Žiadny zápas tu nie je jednoduchý. Bolo ťažké vrátiť sa po prehre. Thiem má skvelý bekhend, je to skvelý hráč. Nebolo to jednoduché. Minulý zápas bol ťažký. Nie som zvyknutý na to, aby som si ešte po prehre mohol zahrať. Človek sa cíti byť v poriadku, príde na kurt a zrazu to nefunguje. Ale Kei hral skvele. Proti Andersonovi sa pokúsim hrať čo najlepšie. Prehra vo Wimbledone bola ťažká. On skvele servuje, bude to zaujímavé. Som rád, že sa s ním v tomto istom meste môžem opäť stretnúť. Hoci na inom povrchu. Ale ak predvedie výkon ako dnes, bude to ťažké,“ povedal Federer bezprostredne po stretnutí a narážal aj na dnešný zdrvujúci triumf Juhoafričana nad Japoncom 6:0, 6:1.

Zápas zaujímavým spôsobom zamiešal vývoj v skupine. Jej lídrom je s dvoma triumfmi Anderson, na druhom mieste je stále Nišikori a tretiu priečku okupuje Federer. Obaja majú po jednom bode. Na nepostupovú pozíciu Švajčiara zatiaľ zráža horšia vzájomná bilancia s Nišikorim. Na poslednom mieste je bez bodov Thiem.

Šancu na postup majú všetci v skupine, no pre rakúskeho hráča je táto možnosť už len vo veľmi teoretickej rovine a v prípade hladkého triumfu nad Nišikorim. Federer si posledný zápas zahrá proti Andersonovi.

O nás Jana Sedláková

Môže Vás zaujímať

Slováci v akcii, sobota 20. apríl

Slovenské tenistky bojujú o zotrvanie v II. svetovej skupine, Jozef Kovalík a Filip Horanský odštartujú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

9 + three =