utorok , november 20 2018
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Federer nebude hrať v Toronte – chce oddychovať
Foto: Twitter/ABN AMRO WTT

Federer nebude hrať v Toronte – chce oddychovať

TORONTO – Švajčiar Roger Federer sa odhlásil z turnaja kategórie ATP Masters 1000 v kanadskom Toronte (6. – 12. augusta). Cieľ je dopriať si viac odpočinku a dôkladne sa pripraviť na grandslamový US Open.

Druhý hráč rebríčka, ktorý v čase konania podujatia v Toronte oslávi 37. narodeniny, štartoval tento rok na okruhu na siedmich turnajoch. Získal tri tituly. Naposledy sa predstavil na Wimbledone. Vo štvrťfinále vypadol po prehre s Juhoafričanom Kevinom Andersonom. „Vlani som si to v Montreale fantasticky užil. Vždy rád hrám pred kanadskými fanúšikmi. Vzhľadom na to, že starostlivé plánovanie programu je kľúčom k mojej dlhovekosti, som sa, žiaľ, rozhodol z podujatia odhlásiť,“ uviedol Federer v oficiálnom vyhlásení, z ktorého citovala agentúra DPA.

Dvadsaťnásobný grandslamový šampión vlani prehral v Montreale vo finále s Nemcom Alexandrom Zverevom. Tento rok si po Wimbledone dopraje dlhšiu pauzu a na okruhu ATP sa opäť predstaví až na ďalšom turnaji Masters v Cincinnati. Ten sa začína 12. augusta. O dva týždne neskôr štartuje grandslamový US Open.

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Návrat Federera na antuku? Lüthi v tom vidí možnosť ako predísť poklesom formy

LAUSANNE – Švajčiarsky tenista Roger Federer by mohol v roku 2019 opäť zaradiť do programu antukové …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eleven − six =