nedeľa , november 17 2019
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Federer: „Neviem sa dočkať odvety proti Novakovi“
Foto: TASR

Federer: „Neviem sa dočkať odvety proti Novakovi“

CINCINNATI – Švajčiar Roger Federer a Srb Novak Djokovič majú pred sebou prvý turnaj od pamätného Wimbledonu, kde odohrali jedno z najlepších finále histórie. Prvý menovaný sa k nemu pred štartom ATP Masters 1000 podujatia v Cincinnati vrátil.

„Pár dní sa obzeráte späť, kým potlačíte, čo sa stalo. Keď som sa vrátil na tréningový kurt, premietali sa mi dobré i zlé momenty z finále. Po pár tréningoch pominú a je to už len o tom byť pripravený na Cincinnati. Neviem sa dočkať odvety proti Novakovi alebo najbližšieho zápasu, v ktorom predvediem, čo dokážem,“ uviedol v Cincinnati švajčiarsky tenista citovaný portálom Essentially Sports.

„Víťazstvá nemáte v takej živej pamäti. Prehry sa vás držia dlhšie. O to viac vo finále, ktoré sú také tesné. Je dôležité okamžite sa z toho pozbierať namiesto rečí, že je všetko zlé,“ dodal v súvislosti s epickým wimbledonským finále bazilejský rodák, ktorý podľa vlastných slov 10 dní po nešťastnej prehre nedržal raketu v ruke.

Na záver povedal: „Kiežby som mohol mať ešte pár týždňov voľna. Ale nesťažujem sa. Je to tak, ako to je. Som skutočne šťastný, že som tu.“ Na úvod turnaja v Cincinnati má Federer ako nasadená trojka voľný žreb. Jeho úvodným súperom bude Talian Matteo Berrettini alebo Juan Ignacio Londero z Argentíny.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

stefanos tsitsipas

V neuveriteľnom finálovom boji dobyl Tsitsipas Turnaj majstrov a zlomil 14-ročné prekliatie finalistov

LONDÝN – Grécky tenista Stefanos Tsitsipas pri svojej premiére získal na Turnaji majstrov (9 000 000 USD, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × five =